Gå til innhold
Hundesonen.no

Ingvilds EFIT 1. mai


Ingvild

Recommended Posts

Kvart over ni: Spiser frokost og leser gårsdagens avis.

5677424840_6c619e87a3_z.jpg

Kvart over ti: Titter ut av det åpne vinduet og konstaterer at mai starter med nok en herlig vårdag.

5677425460_1dc5db5c80_z.jpg

Nitten minutter over elleve: Hopper på trikken.

5677425990_2d721ca816_z.jpg

Fem over tolv: Har vært i byen og surret litt rundt samt byttet trikk, og er nå på vei opp til Holtet. Der fikk vi selskap av en mann som hadde papegøyen sin på skulderen. Mannen satt og snakket dirty english, og fuglekreket svarte i samme stil.

5677426628_7d9817ccaf_z.jpg

Ti over ett: Auksjon på Bekkelaget skole! Har aldri vært på auksjon før jeg, men dette var morsomme greier, altså! Jeg endte opp med å by på alt mulig rart, men jeg har jo (heldigvis?) ikke penger til å by høyt nok til å få særlig mye av det.

5677427118_6a2ff9235c_z.jpg

Kvart over to: Fremdeles på auksjon. Mens fotballspill fra sekstitallet blir solgt, sitter jeg og ser på min foreløpige fangst: Stor jernstekepanne til tjue kroner samt en lampe laget av en Contreau-flaske.

5677427650_458df3f574_z.jpg

Ti over tre: I den blå veska ligger min hovedfangst: Et gammelt Pentax-kamera med to objektiv, en ekstern blits, diverse filter og bruksanvisninger til alt sammen (sistnevnte er innmari praktisk for meg som aldri har brukt filmbasert speilrefleks). Langt mer interessant er i grunnen det den blå veska står på, nemlig et symaskinbord. Venninna mi kjøpte det for hele ti kroner, og vi endte opp med å løpe etter trikken med bordet mellom oss.

5676869461_dffc22bff0_z.jpg

Fem over fire: Jeg var hjemom en snartur for å legge fra meg et par ting og hente et par andre ting. Jeg måtte dessuten teste lampen min, og den fungerte jo den, sånn bortsett fra at jeg må skaffe meg en litt større lampeskjerm.

5676869979_fb7ece83a7_z.jpg

Kvart over fem: På bursdagsmiddag hos min søster og kjæresten hennes. :)

5677429582_88d0f7dc87_z.jpg

Halv sju: Fremdeles hos min søster, vi er ferdigspiste (gelé og vaniljesaus til dessert, er det bursdag så er det bursdag), og her er en vinduskarmdetalj.

5676871017_2bb2dbd2c6_z.jpg

Jeg glemte å ta bilder litt over sju og litt over åtte, men ti over ni kom jeg på det igjen: Da var jeg fremdeles hos min søster. Veldig hyggelig kveld med oss tre + hans foreldre. :ahappy:

5677430558_00d7bd0749_z.jpg

Ti på halv elleve: På vei ned rulletrappa til t-banestasjonen for å ta banen hjem igjen.

5677431060_0c16c6676d_z.jpg

Kvart over elleve: Spise kveldsmat, lese bloggen til mamma og poste dette emnet.

5677485710_0535806ecf_z.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for kommentarer :ahappy: Jeg syns også at lampa var helt fantastisk! Jeg likte skjermen veldig godt også jeg, egentlig, men den er rett og slett alt for liten (får den ikke til å sitte ordentlig på lyspæra), så jeg er helt nødt til å bytte den ut, gitt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oooo, for en artig dag Ingvild!

Grattis med nytt gammelt kamera :D

Litt heldig hun venninna di da, en gammel Singer med bord og greier *sikle*

PS; Du, send meg url'en til den bloggen da, pliiis?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...