Gå til innhold
Hundesonen.no

Springer


Recommended Posts

De koster så mye, kanskje ned i 699, er de billigste jeg har sett av forhandler. Med unntak av Ergo, en butikk i Molde som ligner merkverdig på Europris, de hadde springere til 99,- (!) da jeg var der i påska. Produsert i Kina eller Tyskland, kun med tysk bruksanvisning, men virket til å være av tilsvarende kvalitet som den dyre vi har.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du får jo "springere" mye billigere enn til 800. Men kvaliteten varierer jo stort, da. Vi har tre merker inne i butikken der jeg jobber. Husker ikke prisene i hodet nå, men ned i 3-400 får du de vel. Blant annet har trixie og dogman en som ikke koster så mye.

Men når det er sagt. Den originale springeren, som da altså er den eneste som faktisk heter "springer" er den absolutt mest solide, som varer lengst. Koster hos oss ca 600. Lett å få tak i ekstradeler til og solid og bra. Så jeg ville heller invester i en slik enn å kjøpe noe drit som ikke holder flere sesonger. Men det er min mening :P

http://www.springer.no/ -anbefales!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Jeg har den orginale springeren og den har holdt hunder som ikke villet trekker og hunder som trakk som en gal den første mila. Springeren er ca 15 år og fungerer fint som bare det. Så jeg anbefaler den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er kun på planleggingsstadiet når det gjelder innkjøp av både sykkel og springer så jeg har null erfaring. Men jeg har hørt at de billigere variantene/ kopiene kan ha en upålitelig nødutløser noe som kan ha svært uheldige konsekvenser både for hund og syklist om uhellet skulle være ute. Jeg kommer til å kjøpe den originale "Springer" rett og slett fordi man på slike ting ofte får det man betaler for og fordi jeg aldri har hørt noe negativt om kvaliteten. Og sikkerheten for deg selv og hunden er kanskje ikke det rette stedet å knipe inn for å spare et par hundrelapper..?

:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har den originale springeren og sykler både med bc'en og flat'en. Jeg er så langt veldig fornøyd med den og merker omtrent ikke at jeg har hunden festet i sykkelen :ahappy: Nødutløseren har fått prøvd seg en gang også og røk med en gang, jeg har aldri hatt ulykker med den. Hverken når bc'en vil spise hunder han ser eller flat'en helst vil slafse ihjel alle han møter :whistle: Jeg har hatt springeren i 3 år nå og den er like fin og blank som den var da den var ny. Jeg har kun byttet ut plastdingsen som røk da Domi ville jage fulger og skikkelig bykset til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...