Gå til innhold
Hundesonen.no

Aron


Siljus

Recommended Posts

Skrevet

Også kjent som Pelsen, Pøblus, Sprettball, Trollet +++ er en herlig liten tibbesak på 6 mnd.

215345_10150230513456427_561011426_8998620_3191643_n.jpg

Han har vært hos meg i 5 uker nå, og vi har blitt riktig så godt kjent. Og han har definitivt en personlighet som jeg forguder! Dagene går med til turer og kos og herjing og bittelitt trening, og såklart masse ufrivillig modellståing for meg og kameraet!

217499_10150234657036427_561011426_9038851_2924267_n.jpg

Han er en lettlært liten krabat, men kun når jeg har noen fantastisk gode godbiter i lomma! Evnt en herrrlig pipeting (som han personlig har dissekert ut av en frisbee/tyggeleke)

Han er ganske OK på innkalling, men når det ikke er noe spennende i nærheten er han super! Vi kan nå bli enige om at selv om han kommer til meg en tur, så forsvinner ikke det spennende med mindre det er ei katt som løper.

Litt trikstrening har det også blitt, bare for gøy. Og jeg mener bokstavelig talt LITT og. Gi labb, high five og "helt ned" (på siden som et slakt). Ellers går det i vanlige ting, som sitt, ligg, kom hit, vent, værsågod, nei osv.

Ellers har vi hatt en pause på en uke, når han var nyoperert og lekte lampe med skjerm på.

Men operasjonen var veldig vellykket! Så både jeg og Pelsen krysser fingre og tær og labber på at det ikke trengs flere, og er blitt ganske så enige om at cherry eye ikke er noe spesielt kult!

Før operasjon:

197980_10150177023321427_561011426_8820388_1725047_n.jpg

Etter operasjon:

224114_10150234656761427_561011426_9038845_8147152_n.jpg

Ellers så er planene i årene som kommer både agility og lydighet (på hobbynivå for vår del) og kose/turkompis! Og det kan være at vi prøver oss på en utstilling for moro skyld.

Guest Lilli22
Skrevet

Kjempe nydelig! Min hund heter også Aron. =) Så fint navn da!

Skrevet

Kjempe nydelig! Min hund heter også Aron. =) Så fint navn da!

Takktakk :D

Aron er ganske så fint navn ja, selv om det blir blandet med tidligere hunder :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...