Gå til innhold
Hundesonen.no

Hazel, Amiga og Foxi på tur


Anette

Recommended Posts

Skrevet

DSC_0533.JPG

DSC_0534.JPG

DSC_0554.JPG

Lang tunge?

DSC_0568.JPG

Trener dekk

DSC_0574.JPG

Happy face!

DSC_0577.JPG

3 gode venner løper side om side :wub:

DSC_0581.JPG

Trente BAK med Foxi med noen ekstra hunder rundt, her er da foxi i svevet bakover :P

DSC_0584.JPG

Hazel sitter og nibler på godbiten istedenfor mine to som det sier JAFS fra :P

DSC_0590.JPG

DSC_0596.JPG

Fellesdekk :D

DSC_0601.JPG

Foxi ble brukt som kleshenger for halsbånd :lol:

DSC_0605.JPG

Hazel før vask

DSC_0607.JPG

Dum,dummere, dummest på ei rekke :lol: (kallenavnene dems)

DSC_0610.JPG

Amiga ble plutselig veldig liten :P

DSC_0628.JPG

trene mamma, treneeee

DSC_0627.JPG

d'oh

DSC_0633.JPG

og dette var siste bildet før kamera ble fult :P

DSC_0640.JPG

Skrevet

Så fine bilder!

Hvor gammel er Amiga? Syns hun så fryktelig valp ut på de siste bildene!

Skrevet

Så fine bilder!

Hvor gammel er Amiga? Syns hun så fryktelig valp ut på de siste bildene!

1 år og snart en måned. Men noen mistet ALL pelsen og ser bare mer og mer og mer valp ut de siste mnd :lol: blir jo nesten flau fordi hun ser sånn ut nå :P

Så den lille skrella tingen skal stilles ut i helga, burde gått valpeklasse :lol:

Dette er 13. mars rett før hun begynte å felle :P

DSC_0577.JPG

Skrevet

Ahhh, hahaha, ja. Dakota hadde en sånn periode i fjor rundt høsten. Herregud som hun så ut. Så helt mishandlet ut, hun manglet jo ALL pelsen omtrent, satt bare igjen med fint lag underull. Vi lurte jo på om det var noe med foret hennes, haha. Men som en trøst så vokser det fint ut igjen. :) Myk blir pelsen også. :ahappy:

Skrevet

Ahhh, hahaha, ja. Dakota hadde en sånn periode i fjor rundt høsten. Herregud som hun så ut. Så helt mishandlet ut, hun manglet jo ALL pelsen omtrent, satt bare igjen med fint lag underull. Vi lurte jo på om det var noe med foret hennes, haha. Men som en trøst så vokser det fint ut igjen. :) Myk blir pelsen også. :ahappy:

Ja, synes bare det kan gå litt fortere :getlost: Hun ser direkte rar ut med bare dekkhår igjen også så skrekkelig tynn :P man ser muskler og dekkhår bare :lol:

Skrevet

Fine bilder :wub:

Så ut som en skikkelig deilig jordetur det Anette :D

(Nå har bonden pløyd opp "mitt" jorde, så nå er det slutt på sånn morro helt fram til høsten :( )

Skrevet

Fine bilder :wub:

Så ut som en skikkelig deilig jordetur det Anette :D

(Nå har bonden pløyd opp "mitt" jorde, så nå er det slutt på sånn morro helt fram til høsten :( )

Sist år så pløyde og sådde de en gang så lot de det være eng. Håper den bare forblir eng iår :whistle:

Skrevet

Sist år så pløyde og sådde de en gang så lot de det være eng. Håper den bare forblir eng iår :whistle:

Krysser fingre og tær for deg og jordet "ditt" jeg Anette ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...