Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundedritt fyller opp søppelkassene


pippin

Recommended Posts

Skrevet

Det samme gamle styret..

Adressa.no

Er det bare meg eller mangler det logikk her? Folk vil man skal plukke opp dritt etter hundene sine men å kaste det i søpla, det blir liksom tabu? Og det hjelper jo STORT å fjerne søppelbøttene, da ordner alt seg..! Hvorfor i alle dager setter de ikke ut flere eller lager hundesøppelbøttene større??

Må si jeg ALDRI har sett noe til disse hundesøppelbøttene noe sted i Trondheim...

Skrevet

Det samme gamle styret..

Adressa.no

Er det bare meg eller mangler det logikk her? Folk vil man skal plukke opp dritt etter hundene sine men å kaste det i søpla, det blir liksom tabu? Og det hjelper jo STORT å fjerne søppelbøttene, da ordner alt seg..! Hvorfor i alle dager setter de ikke ut flere eller lager hundesøppelbøttene større??

Må si jeg ALDRI har sett noe til disse hundesøppelbøttene noe sted i Trondheim...

Sett slike bokser utenfor dyrlegen, men ingen andre steder. Ellers er eg veldig fornøyd med antall hundesøppelbøtter i nabolaget (5-6 stk tror eg pluss de som er satt opp med bussskurene).

Skrevet

Hvor vil man egentlig ha denne hundebæsjen lagt hen da? :icon_confused: Det er det samme styret her nede på østlandet, folk akker og oier seg over hundebæsj på bakken og så akker de seg over hundebæsj i søpla også...!??

Kommunen kunne LETT fikset problemet; sendt ut renovasjonsbilen litt oftere og tømt alle søppeltønnene langs turveier o.l. OFTE! Eller laget noen større og satt ut, men da blir det vel for tungt for mannskapet på bilene å få over på bilen for tømming...

Jeg er helt fersk som hundeeier men jeg har da irritert meg lenge nok over all hundedritten som en del idiot-hundeeiere ikke gidder å ta opp. Derfor har jeg sverget på at jeg aldri skal bli en SÅNN hundeeier selv, jeg skal sørge for at min hund aldri skal legge fra seg noe som blir liggende. Eller, bare tiss da :P

Finner jeg ikke noen søppeltønne å kaste det i, så får jeg vel bære posen med meg hele veien hjem da, samme hvor ekkelt det er :P

Skrevet

Jeg syns også det blir for dumt å sutre over teite hundeeiere som ikke plukker opp, og samtidig fjerne søppeldunkene fordi de blir fyllt med dritposer. Da får man heller sette opp flere og tømme oftere, så tenker jeg det blir lettere for enkelte å plukke opp etter hunden også.

Skrevet

Jeg er av de som ikke plukker opp driten etter bikkjene mine. Jeg bor i skogen og det er her jeg går tur. Hundene springer inn i skogen for og drite. Ser ikke helt hvorfor jeg da skal springe inn i skogen etter de med sortposen i hånda, når naturen bare kan gå sin gang.

Ellers har jeg sett et par av disse hundesøppelbøttene. Borettslaget på risvollan iværtfall.

Skrevet

Jeg er av de som ikke plukker opp driten etter bikkjene mine. Jeg bor i skogen og det er her jeg går tur. Hundene springer inn i skogen for og drite. Ser ikke helt hvorfor jeg da skal springe inn i skogen etter de med sortposen i hånda, når naturen bare kan gå sin gang.

Ellers har jeg sett et par av disse hundesøppelbøttene. Borettslaget på risvollan iværtfall.

Samme her også, bortsett fra at jeg tar opp det som havner på tomta regelmessig. Men ikke hver dag. Deilig å bo i Gokk - land :D Men går jeg på steder der hvor det ferdes folk tar jeg selvsagt opp, som fks på skolen :) Der er problemet heller at hesteeierne ikke skyver møkka til side, er masse hesteruker overalt på stiene.. :aww:

Skrevet

Nå er det vel ikke driten langt uti skauen som er det som irriterer folk flest vel, så det er vel sånn sett ikke helt relevant for hvem som bort langt inn i skauen eller ikke? Problemet er det antallet grisete hundeeiere som bor litt mer sentralt og bruker løyper både sommer og vinter som det ferdes en del andre mennesker i og. Og helt ærlig, så skjønner jeg at folk får hundeeiere noe så opp i halsen som de gjør. Med så mange sløve hundeeiere selv der det er nok av bosspann til å kaste driten i, så går folk lei oss. Men at det er ramaskrik over at vi plukker opp også, er jo litt spesielt. Likevel synes jeg ikke det er god nok unskyldning til å ikke gjøre det, at det er så få søppelkasser. Men om hundefolk synes en igjenknytta pose er ekkelt, så er det kanskje ikke rart at andre gjør det og?

Skrevet

Latterlig.. Heldigvis var representanten fra bydrifta ikke enig i å skulle fjerne søppelbøttene.

Jeg plukker opp, uansett om det er i skauen (bortsett fra de gangene jeg rett og slett ikke finner bajsen.. hehe) eller om jeg vet at jeg må bære dritten med meg helt hjem igjen. Det er hovedsaklig fordi da jeg jobbet i friluftsbarnehage opplevde jeg flere ganger at ungene ramla i hundedritt. Bevernylon + bajs = umulig å få rent. Ekkelt for unger, foreldre og ansatte. Og ungene er overalt de, ikke bare langs stikanten. Det koster meg så utrolig lite å plukke opp :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...