Gå til innhold
Hundesonen.no

Refleks


Hilde90

Recommended Posts

Skrevet

Nei, er vel det på ene halsbandet hans, men ikke mye. går mesteparten i nabolagene. eller på gangfelt med gatelys (mørkredd jeg neei :roll: )

Ellers så er vi ute på lekeplassen å herjer litt.

:D

Skrevet

Ja selvfølgelig gjør jeg det.

Har sort hund og bilføreren har ikke sjangs å se hun noen av de stedene vi går tur, det er ikke gatelys der.

Hun har på seg reflex halsebånd, dekken også har jeg reflex kobbel.

Tror jeg ikke jeg kunne levd med meg selv dersom Chicka ble på kjørt pga bilfører ikke så hun og tenk så vondt for bilføreren. :)

Skrevet
Ja, selvfølgelig. :wink:

ER lys her hvor jeg går og, men bruker likevel refleks. :)

samme her :( er så kjekt og vite at billistene hvertfall ser han om han stikker av eller noe sånnt :(

Skrevet

samme her :( er så kjekt og vite at billistene hvertfall ser han om han stikker av eller noe sånnt :(

Ja. :(

Selv om jeg tviler på at Oscar kommer til å gjøre det så vet man aldri. :wink:

Skrevet

Jepp, refleksvest, refleks på halsbåndet og kobbelet. Og lys!

+ at jeg og har refleks på meg!

(det værste av alt er at vi går kun 30 meter der vi har mulighet til å treffe på biler :))

DSCF3775.jpg

Skrevet
Ja selvfølgelig gjør jeg det.

Har sort hund og bilføreren har ikke sjangs å se hun noen av de stedene vi går tur, det er ikke gatelys der.

Hun har på seg reflex halsebånd, dekken også har jeg reflex kobbel.

Tror jeg ikke jeg kunne levd med meg selv dersom Chicka ble på kjørt pga bilfører ikke så hun og tenk så vondt for bilføreren. :)

kjenner meg igjen i den!

Skrevet
Jepp, refleksvest, refleks på halsbåndet og kobbelet. Og lys!

+ at jeg og har refleks på meg!

(det værste av alt er at vi går kun 30 meter der vi har mulighet til å treffe på biler :))

DSCF3775.jpg

Sånn refleks har Tiko også :(

Skrevet
Jepp, refleksvest, refleks på halsbåndet og kobbelet. Og lys!

+ at jeg og har refleks på meg!

(det værste av alt er at vi går kun 30 meter der vi har mulighet til å treffe på biler :()

DSCF3775.jpg

sånn har toya også... bare i større da :) hehe :(

Skrevet

Har refleksvest og -halsbånd på vipsen, lille pom har bare vest på. Får lettere noia av å gå uten i mørke, dessuten er de lettere å se om de springer løse, så tar dem heller på en gang for mye enn en gang for lite. Gamlemor hadde alltid jaktdekken/refleks på når hun løp laus, selv på lyse dagen, brun setter i skogen synes ikke alltid like godt.........

Skrevet

Selvfølgelig!Loke er svart :-o !Jeg må bruke refleks for å finne han igjenn :(

Han har et vanlig "gå på tur" refleksdekken med bilde av en hund på sidene og så har han et jaktdekken.Joker heter det og er fra Kennel,en slags trikot som beskytter utsatte deler på løpeglade "jakt"hunder og som synes veldig godt slik at jegerene ikke skyter beibisen min.Han ser fullstendig latterlig ut med det :)

Jeg har og refleks vest,en det står "Canis"på som jeg oppriktig vurderer å bytte ut frem til jeg får litt bedre kontroll på pelsen min...kanskje til en med Nordenstam logo. :wink:

Og fordi som ikke skjønte det og tar helt av:det siste var en spøk! :(

Skrevet

Jepp, her bruker vi refleks. Chessea har en diger refleksvest og refleks på sela si. Hun lyser opp i gatene :) I tillegg har hun en Be-seen lys på kobbelet.

Skrevet

Miko bruker refleksvest.

Først hadde han en som mamma hadde sydd til han, men nå er den for liten.

Så var jeg på Nille i går, der hadde de refleksvest til hund for 39,- kr.

De hadde bare i 2 str, så jeg måtte ta den største......

Men han vokser jo enda...

Den ser lik ut som den Tiko har, bare Miko sin er med "kjøttbein", istede for "poter".

Den ligner på Hanne og Micky sin...

Det var ikke lett å få noe bilde, den "skinte" sånn...

i142377120_54060.jpg

Skrevet

Selvfølgelig bruker vi refleks :D

LiLi bruker refleksdekken eller vanlig dekken med refleks, hun har også en B'seen-lykt, men bruker den sjelden da den er så stor og dinglete. Jeg bruker refleks-vest, og sånne dingser på armer og/eller bein og hodelykt :D

Skrevet

Ja, bruker refleks. Vesla har et ganske bredt refleks halsbånd og et blinkene lys i halsbåndet. Lisa har bare et blinkende lys. Går tur ganske langt fra bilveien med Lisa, så hun har bare det. Har tenkt til å kjøpe refleksvest til uka.

Skrevet

Har sånn reflekstrekantdekken - sånn som på en måte dekker skuldrene, og en refleksbrikke som henger i halsbåndet hele tiden. Selv har jeg en sånn vakker blå gedigen kjeledress med refleks på.

En periode hadde vi også blinkelys til Tinka, men det har jeg rota bort.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...