Gå til innhold
Hundesonen.no

Vårtreff i slutten av april?


C.J

Recommended Posts

Skrevet

Hey folks! Hva sier dere til et realt bikkjetreff når markene blir grønne og det lukter vår i luften? :DAnebanana og Pøbel kommer til Bergen i uke 16, og siden jeg vil hilse på dyret, tenkte jeg at det hadde vært artig å få samlet en gjeng rundt det tidspunktet.

Hvem er med? Skrik ut om forslag til møtested!

Skrevet

UHU! :D Jeg kommer! Vi skal invadere med mopser! :D

Btw! Jeg kan fikse lån av innhegning på Myrbø, ettermiddagene i ukedagene kan jeg kanskje få det gratis :)

Skrevet

UHU! :D Jeg kommer! Vi skal invadere med mopser! :D

Btw! Jeg kan fikse lån av innhegning på Myrbø, ettermiddagene i ukedagene kan jeg kanskje få det gratis :)

Jeg har _virkelig_ lyst til å se Pøbel med en invasjon av mopser. :lol:

Skrevet

Dette høyrest bra ut. Er det blitt noko meir konkret? Når er veke 16, forresten? (kva veke er vi i no?)

Myrbø, er det den dyreklinikken på Espeland (Arna)?

Skrevet

Jeg vil jeg vil jeg vil! Men det må nesten være en plass det er lett å komme seg til kollektivt :)

Myrbø er det ikke spesielt enkelt å komme seg til kollektivt, med mindre man bor i området.

Skrevet

Men det er ikkje noko problem å kome seg verken til Nesttun eller Arna, og det må vel vere nokon med bil som køyrer forbi dei punkta? ;)

Skrevet

Så gøy at flere joiner! Den innhegningen på Myrbø som Synnøve nevner, funker for min del. Hvis ikke, så finnes det en STOR slette på Eidsvåg (Vollane), hvor mange slipper hundene sine daglig. Der er både strand, skog og åpent terreng.

Skrevet

Hehe - nei, det er faktisk overraskende lite. Jeg tror hundene søker til skogkanten når de føler for å drite.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...