Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg heter Truls, og har MWS(Multiple Whippet Syndrome)


Truls

Recommended Posts

Skrevet

Heihei

Fant nå dette forumet og tenke jeg skulle gi det et forsøk=) Jeg kan da begynne med å si hvem vi er, vi er et menneske og tre whippets under samma tak, og vi er alle sammen litt "utstillingshemmet" da vi mangler litt hær og har litt for mye der:S Men det hindrer oss ikke å dra på utstilling, nei vi stiller motig og entusiastisk opp uansett=)

Vi bor som sagt ute i dan kalde lofoten, så på vinteren så må vi ha masse klær på oss, å klærne vi skal ha til neste vinter skal vi prøve å sy selv! :whistle:

Jeg er en av dem som virkelig ikke liker når folk kjøper hund etter utseende eller etter lillebrors julegaveønske. Hunder er levende og de har like mye følelser, tilknyttighet og hjertsorg sm vi har, om ikke mer. Jeg er derfor en av de som ofte fraråder folk å anskaffe hund.

Jeg er og en av de som prøver å få folk til å gi hundene sine litt mer variert kosthold, og ikke slavisk holde seg til en type for. Hvis ikke hundene får variert kost opp gjennom oppvekst så kommer de til å få følsomhet for mat, noe som lett føres videre via arv.

Nokk om det, la oss heller se noen BILDER!

th_CIMG1191.jpgth_DSC00354.jpgth_14072007444.jpgth_12082007458.jpgth_DSC00344.jpgth_DSC00342.jpgth_CIMG3064.jpg

Noen skrytefilmer? =)

Jeg har beklagelig ikke noen bilder eller filmer av vårt siste tilleg i familien, da han flyttet hit på vinteren. Og dere vet jo Whippets og kulde:S Blir nokk ikke nye bilder før til sommeren tenker jeg=)

PS: Beklager en usamenhengende og rotette tekst, jeg er SKIKKELIG søndagsyk idag!

Skrevet

Heidu! Velkommen til forumet :-) Men jeg må bare kommentere: at du er flink og varierer kosten til hundene i oppveksten vil ikke ha noe med senere arv å gjøre :)

Guest lijenta
Skrevet

Hei og velkommen. Håpet da å se et bilde av alle i en haug forran ovnen eller oppe i sofan jeg da :)

Skrevet

Heidu! Velkommen til forumet :-) Men jeg må bare kommentere: at du er flink og varierer kosten til hundene i oppveksten vil ikke ha noe med senere arv å gjøre :)

Det var kanskje dumt formulert av meg, men tror ikke det skader hunden å spise variert=)

Hei og velkommen. Håpet da å se et bilde av alle i en haug forran ovnen eller oppe i sofan jeg da :)

Det kan da fikses, men datamaskinen med bildene på er ikke hjemme. Di bildene jeg har lagt ut er flere år gammel, men det var liksom det jeg hadde tilgjengelig atm=)

Skrevet

Velkommen hit =) kanskje jeg får komme å tjuvlåne hundene dine litt, når jeg sitter hundeløs i lofoten neste år :whistle:

Skrevet

Hei og velkommen! Fantastisk den nederste filmen, vanvittig kult filmet og lekre sprettballer!

Skrevet

Takk for alle velkomster=)

Mer bilder!

post-8000-0-97187700-1300320690_thumb.jppost-8000-0-55115600-1300320631_thumb.jppost-8000-0-70226600-1300320602_thumb.jppost-8000-0-72331400-1300320554_thumb.jp

Bildene er tatt slika t det blir mye støy i dem, sysn det var en litt morro effekt.

Skrevet

Takk takk=)

De dekkenen har en dame i sverige sydd til meg.

http://hem.passagen.se/klssida/

Det er en link til hjemmesiden hennes.

______________________________________________________________________

Det er en kennel i Norge som og syr klær til hund, og de tar vist bestilling på mange forskjellige raser, har enda ikke kjøpt noe dærfra.

http://www.wippetix.info/

Skal bestille fra dem iløpet av våren, har lyst å teste de potesokkene dem lager.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...