Gå til innhold
Hundesonen.no

Uansvarlige hunde eiere :(


ceccy

Recommended Posts

Var akkurat på tur med Aikogutten og det regelrett eksploderte i hodet mitt! Traff på en liten jente på tur med en steinhissig tispe (ikke hennes hund). Hun klarte ikke å holde hunden i det hele tatt og den slet seg løs og hoppet rett på Aiko. Jeg slapp båndet på aiko som febrilsk prøvde å komme seg unna og fikk fatt i denne tispen (kjenner hun fra før..). Ble kjempe sint der og da og ba denne jenten gå hjem med hunden med en gang. Hun unskylte seg på det sterkeste og begynte å kjefte på hunden. Da fikk jeg roet meg ned litt igjen og forklarte henne at det ikke var hunden sin feil og forklarte videre om litt forskjellige ting.. Denne jenten var i tillegg på tur med en annen liten jente med enda en tispe.. (de to hundene går ikke sammen overhodet!). Jenten gikk hjem med hunden og unskylte seg enda en gang. Sa til henne at det var sånn som skjedde i blandt, men at jeg ble forbanna der og da da jeg så hun komme på tur med en hund som hun ikke hadde kontroll på og ikke klarte å holde. Hun sa at hun skjønte det veldig godt

poenget mitt her er at jeg ikke kan fatte og forstå hva hunde eieren tenker med når hun slipper ut en hissig tispe (blanding av setter og border collie, så hun er temmelig stor..) med en liten jente på 10-12 år...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

uff, det finnes mange hundeeiere som ikke tenker, jeg sender ALDRI ut hundene mine med andre enn familien. Dette er av to grunner, Oscar liker ikke andre hannhunder og det kan gå veldig galt hvis han blir med fremmede da de ikke vet hvordan de skal takle han, og andre hunder kan komme og hunden kan bli skadet, hadde visst flere grunner, hunden kan stikke av (Oscar) etc.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi låner aldri bort våre hunder. Selv om Vesla er liten så drar hun som bare det når det kommer folk, og hvis folk ikke er vant til det så kan de lett glippe henne. Det skjedde mewd lillesøsteren(11) min da hun skulle gå tur med henne de første par gangene.

Lisa nekter å gå tur med andre enn mamme og meg. Da bare blir hun med øverst i veien og stopper helt, eller går tilbake..

Da jeg var rundt seks år gammel(og fortatt gikk i barnehagen) var det et par som lånte bort hunden(en liten terrier, husker ikke rasen) deres til en venninne og meg, det gikk bra, men jeg ville aldri ha lånt bort hunden min til 6-åringer!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

No traff jeg eieren til den hunden som hoppet på Aiko på tur og fortalte han hva som hadde skjedd. Han beklaget så mye og takket for beskjeden og sa at jenten ikke fikk gå tur med hunden aleine mere

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...