Gå til innhold
Hundesonen.no

Arne foss snakker om de nye utstillingsreglene


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Klippet fra sida til NKK trøndelag:

Hundeeiere, ringsekretærer, skrivere, arrangører og utstillere!

Gratis kveldskurs for oppdatering i de nye utstillingsreglene avholdes:

Hoppbygget, Granåsen torsdag 3. mars kl. 19.00

Kursholder: Arne Foss

Skrevet

Ja, jeg lurte på om jeg skulle dra bare for å se hans blide åsyn! :icon_redface:

Får æ bli med? :icon_redface:

Skrevet

Jeg kommer, med en haug av andre i pinscher gjengen :icon_redface: Tar også med basenji valpene for litt sosialisering etterpå, om noen vil hilse på!

Skrevet

Hmm, det er også samme/lignende ting på Steinkjer i morgen kveld... Men det er ikke Arne Foss... :/

Men, vi drar nok tilden på Steinkjer... Kortere og kjenner andre som skal dit...

Skrevet

Æsj. Slutt å friste med så mye her nå da!

Du rekker da en rask liten tur til Trondheim Yodel, du har da sikkert masse fritid for tiden du? :icon_redface:

Skrevet

Vi Kommer også en tur :icon_redface:

Vill gjerne hilse på basenji valpene :icon_redface:

Supert :icon_cry:

Ja yodel, akkurat i morgen er du nok på feil sted altså, hihi :icecream:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...