Gå til innhold
Hundesonen.no

HVA kan man bake?!


Enits

Recommended Posts

Skrevet

Har bursdag på tirsdag, og lurte på om jeg skulle grave laaaangt ned i sjela mi å finne husmoremnet i meg.. OG da bake noe å ha med meg på kurset jeg går på!

Men, HVA!?

Synes kanskje det blir litt kjedelig med en langpannesjokoladekake. Men samtidig har jeg dårlig råd så kan ikke bruke for mye penger på det.

Det skal være til ca 18 personer.

kom med tips! :)

Skrevet

Herfinner jeg massevis av inspirasjon! :)

Hva med og lage noen gode cupcakes/muffins og pynte med smørekrem,det går ann og lage dem riktig så delikate om man bare kikker litt rundt på oppskrifter og forskjellige toppinger :)

Lagde forresten denne kaken til mannen i forgårs, han ble veldig fornøyd den ble kjempe god!

Skrevet

Dette er noe av den beste sjokoladekaken jeg noensinne har spist, jeg vet du synes det var teit og enkelt men kan dele oppskriften for det, i det minste siklet hele jobben etter den og oppskriften gikk som varmt hvetebrød på epost dagen etterpå :)

Saftig sjokoladekake

9 dl hvetemel

9 dl sukker

1 ss vaniljesukker

3-4 ss kakao

3 ts natron

150 g smeltet smør

1 liter kefir

Stekes i langpanne, 180 grader, 30 min.

Glasur

300 g melis

100 g smør

3 ss kakao

1 ts vaniljesukker

1 eggeplomme

litt kaffe

Skrevet

Herfinner jeg massevis av inspirasjon! :)

Hva med og lage noen gode cupcakes/muffins og pynte med smørekrem,det går ann og lage dem riktig så delikate om man bare kikker litt rundt på oppskrifter og forskjellige toppinger :)

Lagde forresten denne kaken til mannen i forgårs, han ble veldig fornøyd den ble kjempe god!

Den så veldig god ut, men jeg liker ikke mørkt sjokolade :(

Muffins med sjokoladebiter i.. NOMNOMNOM!

Gjerne med gulrotkake fyll! NOMNOMNOMNM!

muffins med gulrotkakefyll? *notere*

Oreokake! Alle blir så kvalme at de bare orker ett lite stykke uansett :)

Jeg liker ikke oreokake :P

http://www.detsoteliv.no/ :D

http://www.detsoteliv.no/searchresults_other1gruppe.php?id=1161

Takk for tips! :D

Oreokake er jo ganske dyrt å lage, hun ba om noe billig. Kanelboller og skillingsboller er det samme. Muffins er jo også enkelt og billig.

JA, skilingsboller er jo veldig godt da..

Dette er noe av den beste sjokoladekaken jeg noensinne har spist, jeg vet du synes det var teit og enkelt men kan dele oppskriften for det, i det minste siklet hele jobben etter den og oppskriften gikk som varmt hvetebrød på epost dagen etterpå :D

Jeg skal tenke grundig på den der :(

Skrevet

Har du en oppskrift? =)

Nei desverre :/ Men det finner du sikkert på nettet :) Har en mamma som tar alt på gefylen som hun sier.. så ingen oppskrifter å arve der i gården :)

Skrevet

Hva med marengskake? ENKELT, KJEMPEGODT, og forholdsvis bilig :P

Bunn:

6 eggehviter

3 dl sukker

1 dl melis

2 ts vaniljesukker

2 ts potetmel

- alt piskes til en STIV marengs! Smør et tykt lag utover et bakepapir, du bestemmer selv om du vill ha den firkantet eller rund. Jeg bruker og lage kake firkantet og ta det siste av marengs igjen i et brødpose, klippe hull i tuppen. Og lage slike "tupper" rundt hele bunnen, synes selv det blir veldig fint. :ahappy:

- stekes i 2 time sånn ca, på 130 grader. (desto lengere den står med desto lavere grader, desto bedre skal den bli visnok)

Fyll:

Pisk krem (1-2 pk)

Pisk kremen (bruk så my krem du selv har lyst på egentlig) og fordel den utover kakebunnen. deretter kutter du opp frukt og har på toppen! ;) Velg akkurat hvilken frukt du vill. Jordbær, kiwi, banan, druer, appelsin, eple, ananas osv osv..(selv bruker jeg jordbær, banan, druer)

Bilder av forskjellige varianter:

DSC_8449.jpg

kake3.jpg

gratulerer1.jpg

Skrevet

Uhm, hvordan er det du lager kanelboller? ;)

HAHAH..Ops.. Jeg har aldri prøvd for jeg var heelt sikker på at man måtte rulle de.. men det maker sence når dere sier hvordan dere gjør det :ahappy: damdidam...

Guest Michellus
Skrevet

Sjokoladesuffle! Trenger bare sjokolade, egg og sukker og litt smør til smøring av former, om jeg ikke husker feil

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...