Gå til innhold
Hundesonen.no

"Hjemmelagde" produkter


amo97

Recommended Posts

Skrevet

Det finnes mange produkter som kaller seg "hjemmelaget". Som grandiosa hjemmelaget og Noras hjemmelaget (syltetøy osv) osv..

Jeg hørte på radioen i går at en dame klaget på disse varene fordi de kalte seg nettopp hjemmelaget. Hun mente at dette var noe slags lureri eller falskning. Fordi "de er jo ikke laget hjemme hos noen, de blir jo produsert i fabrikker"..

Ingen er vel så dumme å tror at disse produktene er laget hjemme hos noen? Vell, de er jo ikke det. Men jeg velger ikke å klage på disse varene fordi ; De kaller seg jo hjemmelaget fordi de SMAKER hjemmelaget. Det er vel mest trolig da.

Men hva er deres mening om akkurat dette?

- sorry, men ble litt usikker om jeg skulle plassere denne tråden her eller på debatforumet...

Skrevet

Synes helt klart at det er teit å kalle ting som blir lagd på fabrikker for hjemmelaget. Det er jo helt obvious at det ikke er det! Litt rart at de får kalle det det også, for det blir jo feilreklamering for produktet.

Skrevet

Enkelte folk er dumme, det kommer man ikke helt bort fra. Så ja, det er sikkert noen som trur at det er hjemmelaget selv om de fleste skjønner at det ikke er det. Nå spiser jeg så lite ferdigmat at jeg egentlig ikke veit forskjellen i smaken (kommer bare på syltetøy og grandiosa som reklameres med hjemmelaget egentlig), så jeg skal ikke mene noe om den delen. Men for meg må de kalle det hva det vil (alltid lett å mene noe om ting man ikke trenger å forholde seg til vet dere. :) ). Dersom man er så teit at man trur at hjemmelaga butikkvarer er hjemmelaget, så får man heller bli lurt da og kanskje en erfaring rikere på kjøpet...

Skrevet

Nora er veldig flink til å lage syltetøy hun, og jeg hadde blitt enda gladere om hun lærte å rydde opp etter seg :) :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...