Gå til innhold
Hundesonen.no

Skogsbacon, hvorfor heter du Skogsbacon?


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Kjære Skogsbacon!

2839.jpg

Hvorfor heter du skogsbacon?

Ble grisen slakta i skogen?

Ble grisen fôra på ting fra skogen?

Er du fra et villsvin?

Skulle du ønske du egentlig var et tre?

"HVORFOR?", spør jeg! HVORFOR?!

Jeg skal spise deg uansett. Til frokost/middag. Nam-nam.

Kjærlig hilsen Soppen (som også skal spises til frokost/middag).

Skrevet

Det er nok fordi det er bacon som er ekstra god å spise i skogen! Eller at den GJØR at man får lyst til å gå ut i skogen, kanskje ved hjelp av magi eller genmanipulering!

Skrevet

Det er nok fordi det er bacon som er ekstra god å spise i skogen! Eller at den GJØR at man får lyst til å gå ut i skogen, kanskje ved hjelp av magi eller genmanipulering!

Hm. Hvis vi går for det siste, hvor lang tid tror du det tar? Jeg skal sjekke!

Skrevet

Jeg tror det er fordi noen har svin på skogen! :lol:

Og nå mener jeg ikke å kuppe tråden, men jeg lurer så fryktelig på hvorfor denne har fått sitt navn:

32ee479_Jeger.jpg

Jeger bacon... ;)

Skrevet

åh så fryktelig vanskelige spørsmål, hvorfor tok dere opp disse. Hele universet går jo til ******* nå... SUKK, fikk også lyst på bacon..

Og jeg tror det har med at man må være svin eller jeger for å spise det, eller evt er innholdet svin eller jeger :lol:

Skrevet

Fordi at matvarebransjen kan kalle maten alt mulig slags dill uten at det henger på greip i virkeligheten.

Hjemmelaget Grandiosa er ikke hjemmelaget.

Hjemmelaget syltetøy er heller ikke hjemmelaget. (Edit: av de man finner i butikken...)

Barnesåpe er ikke laget av barn!

Skrevet

Jeg tror det er fordi noen har svin på skogen! :lol:

Og nå mener jeg ikke å kuppe tråden, men jeg lurer så fryktelig på hvorfor denne har fått sitt navn:

32ee479_Jeger.jpg

Jeger bacon... ;)

d'oh! den er skutt av jeger!! d'oh!

Skrevet

Nope, den er laget av jegere vel. Det stryker jo alltids med en jeger eller tre av vådeskudd under jakta, og de må jo brukes til noe de og..

ewwwww :lol:

Skrevet

Haha... Nei si det.. Mange rare navn ute å går ja! :lol: Skogsbacon.. Bacon laget av trær som bare SER ut som bacon av kjøtt.. Vegetarbacon!

Skrevet

Skivene er tykkere for å tåle høyere varme uten å svi. Som feks over ett bål :lol:

Skrevet

Jeg tror det er fordi noen har svin på skogen! :lol:

Og nå mener jeg ikke å kuppe tråden, men jeg lurer så fryktelig på hvorfor denne har fått sitt navn:

Jeger bacon... ;)

Halloooooo-ooo! Hvorfor gjorde du det'a? Kunne du ikke bare laga tråd til ditt eget bacon? Hællemåne... :lol:

Hele universet går jo til ******* nå...

Jammen, sorry, da! Må jo spørre.. :D

Skivene er tykkere for å tåle høyere varme uten å svi. Som feks over ett bål :aww:

Nææh, så logisk! :aww: Men jeg sitter fortsatt og venter til litt seinere i kveld for å se om det er noe i teorien med magi som gjør at man får lyst til å dra til skogs..

Skrevet

Skogsbacon er fetere en annen bacon, for folk som jobber i skogen og trenger energien...

Tror nå jeg... Uten å ha sjekket fett innhold..

Mmmm, er derfor den er så god altså. :lol:

Skrevet

Kjære Skogsbacon!

2839.jpg

Hvorfor heter du skogsbacon?

Ble grisen slakta i skogen?

Ble grisen fôra på ting fra skogen?

Er du fra et villsvin?

Skulle du ønske du egentlig var et tre?

"HVORFOR?", spør jeg! HVORFOR?!

Jeg skal spise deg uansett. Til frokost/middag. Nam-nam.

Kjærlig hilsen Soppen (som også skal spises til frokost/middag).

:lol:;)

Hjemmelaget syltetøy er heller ikke hjemmelaget.

:aww::lol:

... og jeg har faktisk spist Skogsbacon til middag i dag :D Jeg fikk brått sånn intenst behov for å stikke til skogs? :aww:

Skrevet

:aww::aww:

Av det man kjøper i butikken vel å merke... :lol: Nå spiser jeg ikke syltetøy, så jeg aner ikke hva disse merkene heter... ;)

Skrevet

Nå blei jeg litt skremt her, hva er det egentlig i familie deig? Eller Italiensk salat? :lol:

Har du aldri lurt på hvor det blir av mennesker som forvinner og aldri dukker opp igjen???

Skrevet

For en herlig tråd, dog litt ekkel hvis man virkelig begynner å undre :lol:

Jeg hadde faktisk bacon i frysa, så nå blir det pasta og bacon, mens jeg flirer av denne tråden.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...