Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I diskusjoner og allting blir det ofte kommentert hva som er så "typisk sonen". F.eks kommenterer mange at det er "typisk sonen" å skrike hver gang noen nevner bur eller at det er "typisk sonen" at kun eliteutøvere får svar på sine tråder.

Hva syns du er typisk sonen?

Jeg syns det er typisk sonen å konventere til gruppe 1-hunder! (Can't blame them)

Det er typisk sonen å eksplodere når noen nevner blandingshundavl eller bur :aww:

Det er typisk sonen at medlemmene har ekstremt rare døgnrytmer og spisevaner.

Det er typisk sonenmedlemmer å ha hunder som gjør det veldig bra på utstilling!

Og jeg må også innrømme at det er typisk sonen at det er litt "klikker", noen aksepterer mer fra noen brukere enn fra andre ("annonsering" i AN-tråden f.eks)

  • Svar 152
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er typisk sonen å glede seg over alle de fantastiske menneskene som finnes her inne

Typisk sonen og ikke klare å scrolle forbi ting, og alle må si sin mening. :-P

Det er typisk sonen å ikke helt skjønne hva man diskuterer etter hvert

Skrevet

I tillegg til det du sier Labbis, vil jeg si at det er typisk:

- å få en klem når man trenger det

- å hjelpe til/stille opp når man kan

- at noen har svaret på hva du spør om, uansett hva det måtte være mellom himmel og jord :aww:

- det er alltid underholdende å logge på

- at folkene er skikkelig likandes i RL

Skrevet

Typisk sonen er og lage en ordenlig diskusjon om folk som kommer og forteller om doodlevalpen de skal kjøpe seg for 15lapper :aww:

edit: fordi doodlen er mye bedre en en renraset hun, seff!

Skrevet

I tillegg til det du sier Labbis, vil jeg si at det er typisk:

- å få en klem når man trenger det

- å hjelpe til/stille opp når man kan

- at noen har svaret på hva du spør om, uansett hva det måtte være mellom himmel og jord :aww:

- det er alltid underholdende å logge på

- at folkene er skikkelig likandes i RL

Støttes! Sonen har en samling med utrolig mye kunnskap om alt mellom himmel og jord! :)

Skrevet

I tillegg til det du sier Labbis, vil jeg si at det er typisk:

- å få en klem når man trenger det

- å hjelpe til/stille opp når man kan

- at noen har svaret på hva du spør om, uansett hva det måtte være mellom himmel og jord :aww:

- det er alltid underholdende å logge på

- at folkene er skikkelig likandes i RL

I objekt! jeg har fortsatt ikke fått svar på ulvklørvinterstid! Bortsett fra min egen teori om de er skapkatter! Jeg vil ha harde fakta!

ellers er det vel litt typisk sonen å være litt klikkete og vanskelig å komme innpå oss "gamle"

Skrevet
ellers er det vel litt typisk sonen å være litt klikkete og vanskelig å komme innpå oss "gamle"

Fordi vi er så gamle at vi har samlet oss nok venner, det :aww:.

Skrevet

Jeg syns det er typisk sonen å konventere til gruppe 1-hunder! (Can't blame them)

Oo skyldig! Min neste hund blir en gruppe 1 hund.

Jeg synes det er pittelitt typisk soniser å snu på flisa :) Sååå enig å fyr og flamme, også kommer en klok sonis og sier stikk motsatt, og plutselig snur hele horven på flisa er suuuper enig med klokesonisen. Har gjort det selv :aww::D

Men ja, som noen nevner over her, soniser er flinke til å klappe på skuldra og være gode støttespillere for hverandre.

Jeg skjønner hvorfor det kalles nettsamfunn. Vi er jo et lite samfunn, nesten som en liten landsby :D I låv juuuuu, sonisland :D

Skrevet

Oo skyldig! Min neste hund blir en gruppe 1 hund.

Jeg synes det er pittelitt typisk soniser å snu på flisa :D Sååå enig å fyr og flamme, også kommer en klok sonis og sier stikk motsatt, og plutselig snur hele horven på flisa er suuuper enig med klokesonisen. Har gjort det selv :D:)

Men ja, som noen nevner over her, soniser er flinke til å klappe på skuldra og være gode støttespillere for hverandre.

Jeg skjønner hvorfor det kalles nettsamfunn. Vi er jo et lite samfunn, nesten som en liten landsby :D I låv juuuuu, sonisland :D

Klokesonisen :D

Høres ut dere snakker om smurfer...

Og kanskje ikke sammenligningen ville være helt feil? :aww:

:D

  • Like 1
Skrevet

Det er typisk hundesonen at man må være sånn og sånn for å komme inn i sonens klan :aww: Er nok ikke bare bare det nei :D

Det er typisk sonen å spørre om alt og ingen ting :)

Skrevet

Det er litt typisk sonen å tro at alle "SGTene" er enig om alt hele tiden :aww:

Hilsen KelpieSmurfen

Skrevet

Klokesonisen :D

:D Ja, vi har klokesonisen, sutresonisen, tantesonisen, strengesonisen, minisonisen, microsonisen, snillesonisen, slemmesonisen, guttesonisen, navsonisen og studentsonisen :aww:

Ps. Nirm er guttesonisen :)

Skrevet

Det er litt typisk sonen å tro at alle "SGTene" er enig om alt hele tiden :)

Hilsen KelpieSmurfen

Det er jeg uenig med deg i :aww:

Skrevet

Forresten: Påskeegg i lilla kartong! :aww:

Hadde aldri hørt om / smakt før jeg begynte å lese på sonen. Skal love dere at det er mange innlegg om dem! :)

Skrevet

Klan? :) Hvor hvem åssen da?? :aww:

Viste det kom :D hehe

Klan, de "gamle, kjente" sonenfolk. (altså ikke gamle, men de som har vært her en stund) feks. på akkurat nå tråden. Hvis noen (altså de som ikke er i klanen)sier de har feks har fått seg jobb eller har hatt en fin trening med hunden sin osv så er det ikke ofte noen kommenterer det, men hvis en av de kjente sier de har sovet i 2 timer så er det masse svar på det. Hvis du skjønner? Sikkert dårlig forklaring men :D

  • Like 1
Skrevet

Viste det kom ;) hehe

Klan, de "gamle, kjente" sonenfolk. (altså ikke gamle, men de som har vært her en stund) feks. på akkurat nå tråden. Hvis noen (altså de som ikke er i klanen)sier de har feks har fått seg jobb eller har hatt en fin trening med hunden sin osv så er det ikke ofte noen kommenterer det, men hvis en av de kjente sier de har sovet i 2 timer så er det masse svar på det. Hvis du skjønner? Sikkert dårlig forklaring men :lol:

Men er det noe galt i det? Jeg har ikke noe interesse for å kommentere helt ukjente sine innlegg alltid, det er jo naturlig at jeg kommenterer flere innlegg fra folk jeg kjenner.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...