Gå til innhold
Hundesonen.no

Nabohunden står ute uten ly


Guest Limo

Recommended Posts

Skrevet

For noen timer siden begynte vi å høre bjeffing i ny og ne fra nabohunden. Når vi noen timer etter fortsatt hørte den bjeffe bestemte vi oss for å gå opp å sjekke. Kl er nå 03 på natten, og hunden står bundet til husveggen, og har ingen ly for vær og vind. Området er svær lite (var vanskelig å se, men så ikke akkurat "hundesikkert" ut), og båndet er kort. Dette er en rottweiler hannhund, som vokter området. Da den så oss flekket den tenner og knurret. Vi har møtt på eieren/e før, og det virker som om han/de er litt på kjøret. Vi lurer på hva vi skal gjøre, om vi skal ringe politiet eller noen andre. Prøvde å sjekke opp dyrebeskyttelsen (siden de holder til rett over veien), men de hadde ikke døgnvakt. Vi klarer ikke legge oss til å sove før vi vet at hunden blir tatt inn i varmen. Akkurat nå er det opphold ute, men det har vært av og på med regn og sludd i hele dag.

Guest Lilli22
Skrevet

Oi. Noe må gjøres. Man lar ikke en hund stå uten ly for vær eller vind.

Det er bra at det er folk som deg. Men hva kan man gjøre midt på natten? OG siden det er en rottweiler som vokter er det ikke så lett å hente den heller.

Skrevet

Nå har vi ringt politiet. De hadde det litt travelt akkurat nå, men skulle prøve så godt de kunne å sende noen om litt. Håper virkelig det kommer noen. Men dersom de ikke får tid, klarer hunden seg greit ute gjennom natten? Akkurat nå er det 3 grader ute med litt regn av og på.

Skrevet

Hunden bjeffet igjen for litt siden, og jeg gikk ut og sjekket om det kanskje var politiet som var kommet for å se til hunden. Det var ikke dem, men en mann som sa til meg at det bare var en hund som bjeffet. Jeg spurte om de visste hvem som eide hunden, og om de var hjemme. Han svarte at det var han som eide hunden, og jeg sa til han at hunden hadde stått ute veldig lenge nå, og om det ikke var på tide å ta den inn. Han sa han skulle ta hunden inn, så jeg venter litt før jeg går opp å sjekker igjen.

Skrevet

Kontaktet politiet ang noe lignende i nabolaget mitt. Valp som fra 8 uker har stått bundet på verandaen så og si hele døgnet. Bjeffer og bjeffer og bjeffer. Den har ett gammelt plastbord som ly, men det var vist godt nok for politiet i høst når det regnet så færlt og var så kaldt. Det eneste de kunne gjøre var å be han ta den inn hvis den bjeffet etter 23. Den ene betjenten synes det tydelig var feil, men kunne ikke få gjort noe med det. Etter politiet var der hadde han den ikke ute om natten, men den står fortsatt ute nesten hele tiden, hunden har bodd der siden sensommeren. Naboen er forsøkt snakket til x-antall ganger.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...