Gå til innhold
Hundesonen.no

Isa presenterer seg


Siljus

Recommended Posts

Skrevet

Heihei!

Jeg heter egentig Silje, og er ei trønderjente (dame?) på 22 år. Født og oppvokst i Trondheim, bor nå et stykke utenfor, mot kysten.

Igjennom hele oppveksten har jeg hatt dyr, både hund og katt og hamster og kanin og hest og fugler.

Av egne/familiehunder har det vært en engelsk setter/golden retriever-blanding, en silky terrier, og en tispe jeg kjøpte som blanding, men var en a. husky.

Så går uten hund nå, men har en nydelig huskatt som fortiden er til noen venninner av meg, som også er brukere her inne. Tiden går til litt smålig planlegging av ny hund, selv om det kan ta år før jeg finner den hunden.

Rase er klart, så nå gjenstår bare individ, og oppdretter.

Fritiden bruker jeg til fotografering, og tar på meg litt små oppdrag for å få utviklet meg selv, og bildene. I hovedsak går det på dyrebilder, men også portrettbilder av mennesker, naturbilder, og "uvanlige" bilder.

Så det var litt kort om meg og mitt. :P

Skrevet

Hei og velkommen hit :P Hvilken bruker her inne er det som har katten din :P ? Hvilken rase er det du skal ha? Driver du med noe hundesport eller er det bare for kos at du har hund? :P Kunne vi fått sett noen bilder du har tatt, nysgjerrig fotograf her :P

Ble mange spørsmål dette!

Skrevet

Takktakk :P

Er Sanne her inne (og samboeren), som passer Mimi. Ligger noen bilder av henne her, under bildetråden til Calvin, hvis jeg ikke husker feil (har vært en stund å snoket litt før jeg registrerte meg :P

Rasen er sheltie! Nydeligste små pelsballene, som er den perfekte rase for meg. Det rette individet får man lete etter når den tid kommer. Skal ha hund i utgangspunktet for kos, tur og litt lydighet, men har lyst til å prøve meg på både lydighet (som gren) og agility, hvis hunden trives med det.

Bilder er det vel mulig å få sett, har ikke så mange liggende på dataen her (veldig få hundebilder faktisk), så linker til noen heste og naturbilder :P

Et dråpebilde

En hest

En rakett

Nattbilde av Moss

Og et røykbilde

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...