Gå til innhold
Hundesonen.no

IQ sperre på kasseroller?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

herregud :) hehe, skulle lære ask og ta av lokket på en kasserolle får å få godbit..han skjønte nada! så bare dumt på meg, la hodet på skakke og logret med halen. :roll: hehe, ga opp etter en halvtime uten noe resultat, da var vi passe lei begge to.

skal trur om det er IQ sperre på kasseroller jeg :D:)

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

HaHa..DIGGBART marie..:)

Trukke vi skal prøve det her i gården neio...:)

Skrevet
HaHa..DIGGBART marie..:)

Trukke vi skal prøve det her i gården neio...:)

næi, det er egentlig ikke diggbart..bikkja trenger hjernebry..!! men han er jo så steine dum, at man skulle nesten ikke tru jeg trenger og mate hjernen hans! skal ut i skogen og la han søke etterpå, så kanskje han roer seg ned et hakk..leker superman, sonic x og batman samtidig her nå..!! ting går unna kan man si :D

Skrevet

jeg la godbiten ned i kasserolle mens han satt en liten meter fra meg, og så på alt. så la jeg lokket på. de første gangene la jeg det halveis på, og da var det jo enkelt, men etter en stund, da jeg trudde han skjønte hva han skulle gjøre, så la jeg lokket helt på. og da datt han av lasset gitt :D stirra dumt på meg.. :P

prøver igjenn i morgen vi :D

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

OoOoOoOoOo...Du ga meg noe å tenke på..JEG vet iallefall hva jeg og min hund skal gjøre i morgeeen..:D Mohahaha

Guest Hyper_Bærta
Skrevet
lykke til :D :D

Nei NÅ ødelegger du selvtiletten min på at bikkja skal klare det..Slem du er-... :P

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

Kan bare si at Milo ikke klarte det.. :oops:

MEN derimot så lærte han et nytt triks: Touch..Å også er han snart ferdig utlært med: Rundt..:D

Skrevet

Balder lærte grytetrikset nå nettopp :P Nå er han skikkelig sliten, tunga henger en halvmeter utfor munnen :D Lurer nå på om det var så lurt å lære han dette han som er en stor mattyv, nå blir det vanskeligere å holde han unna maten vår :D

Skrevet
Balder lærte grytetrikset nå nettopp :P  Nå er han skikkelig sliten, tunga henger en halvmeter utfor munnen :D  Lurer nå på om det var så lurt å lære han dette han som er en stor mattyv, nå blir det vanskeligere å holde han unna maten vår :D

:P etterpå-klokskap er en fin ting! :P

Skrevet
toya har ikke matlyst i dag hu... :D

ikke ask heller..gjorde noe eg ikke burde gjort, og fora han fra hånda.. :P det er så koselig det synns jeg..:D men jeg må slutte med det, visst ikke er det ikke rart han ikke vil ha mat, da krever han vel at jeg skal håndfore hele tiden..!

Skrevet

ikke ask heller..gjorde noe eg ikke burde gjort, og fora han fra hånda.. :) det er så koselig det synns jeg..:) men jeg må slutte med det, visst ikke er det ikke rart han ikke vil ha mat, da krever han vel at jeg skal håndfore hele tiden..!

Hehehe, veit at det er et problem for enkelte, men for meg er det bare så utenkelig. Hunden har ikke matlyst liksom - kan aldri se for meg at jeg er i den situasjonen med Tinka. :D

Skrevet

Hehehe, veit at det er et problem for enkelte, men for meg er det bare så utenkelig. Hunden har ikke matlyst liksom - kan aldri se for meg at jeg er i den situasjonen med Tinka. :D

næi, den dagen bør du vurdere avliving! :D

Skrevet
Stakkar' date=' redd for høye lyder så det var så vidt at hun turde ta av lokket, og når jeg tok lokket helt på skjønte hun ingen ting.... Noen tips? :roll:[/quote']

kan nok ikke hjelpe deg, fikk det ikke til selv:P skal se tjorven og ask har likt anntall hjerneceller! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...