Gå til innhold
Hundesonen.no

Skambitt av politihund


eple

Recommended Posts

Skrevet
- Hvis en holder seg i ro, går det stort sett bra. Når en ikke gjør det, og hunden må skifte tak, kan en bli skadet, sier han.

Faktaopplysninger på høyt nivå, rett og slett :ahappy:

Skrevet

En røver, faktisk :blink: En sånn rakker er vel til og med verre enn en banditt, er det ikke.

Jo så absolutt! Tror ikke man finner værre.

:ahappy::ahappy::)

Skrevet

En røver, faktisk :ahappy: En sånn rakker er vel til og med verre enn en banditt, er det ikke.

:ahappy: De snakket sikkert røverspråk også - og da skjønte de nok ikke hva politiet sa til dem...

Skrevet

Sånn går det når man ikke klarer å holde seg på banen.. Ikke noe synd i det hele tatt spør du meg. Og når de i tillegg fikk beskjed om at hunden kom til å bli sluppet hvis de løp sin vei, så kan de bare takke seg selv.. :ahappy:

Skrevet

Ja jeg syns virkelig synd på røveren her altså... :ahappy: Han andre blir omtalt som gjerningsmann, men jeg tror nok han var en rakkerfant :ahappy:

:blink:

De var jo ytlendinger, så kanskje stakkarne ikke forsto norsk? De trodde kanskje politiet truet med å kaste hunden etter dem?

Jeg håper du tuller nå??

Skrevet

Off da.. Utolig at det er lov å holde politihunder når de er opplært til å bite! De er jo livsfarlige! Burde blitt avlivet sporenstreks og eieren burde blitt fratatt retten til å ha dyr på livstid. For en forferdelig tragedie!

:ahappy::ahappy:

Skrevet

Enda et par som mest sannsynelig kommer til å være meget medgjørlige neste gang de får hundepatruljen etter seg. :(

Skrevet

Lurer litt på IQ'en til de røverne der - finnes det virkelig folk som tror så høyt om seg selv at de mener de er så kjappe at de greier å løpe fra en politihund (eller hvilken som helst hund)? Politihunder er ikke akkurat tause der de står i båndet og nesten "eter opp lufta foran seg" ved synet av kjelt...nei, røvere, mener jeg! :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...