Gå til innhold
Hundesonen.no

Årets ikke-julekort


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Det er mange fine e-julekort, men bak et godt bilde ligger det gjerne flerfoldige dårlige bilder. Men noen av dem kan jo være litt festlige også, og er en fin trøst for de som aldri synes de får bra nok bilder - alle får dårlige bilder, så la oss dele noen av blæh-bildene fra årets julekortfotografering, hva?

Jeg hadde en fotosession i dag, godt asssistert av Anette, og det er ikke hennes feil at jeg kan presentere følgende anti-blinkskudd!

fail01.jpg

Ta en stykk hund, dander den foran en snøkledt buske, få assistent til å dandere medbragt og nyinnkjøpt festlig hatt på hundens hode, angre på at du ikke har lært hunden å se rett fram når det er noe spennende rett over hodet, og stå klar med utløserknappen.

fail02.jpg

Berømm assistent for å være nesten rask nok til å forsvinne ut av bildet, men irriter deg over hundens dårlige pose.

fail03.jpg

Ta imot første hattefall, og forbann hunden som ikke er mer kuppelhue, slik at hatten kan sitte bedre på.

fail04.jpg

Hold pusten mens du lurer på om hunden kommer til å ta en æresrunde med hatten, flerre den i stykker, eller bare sitte pent og rolig mens hatten plukkes forsiktig opp som en alternativ apportbukk...

fail05.jpg

... - og juble høyt inni deg over at hunden velger alternativ C. Bruksberner FTW!

fail06.jpg

Start prosessen på nytt.

Jeg har flere bilder i samme stilen, og vi fikk aldri noe bra bilde av X'en med juletre på hodet...

Hva slags anti-blinkskudd har dere fra årets julekortproduksjon?

Skrevet

Nice! Ser i grunnen ut som mange av mine det :ahappy:

75794_10150094928920586_632600585_7826111_6092496_n.jpg

IIIIk

(Nå håper jeg den siste settningen din var sånn "vis meg dine udugelige bilder ting, hvis ikke skal jeg fjerne bilde brennkvikt!)

Skrevet

vel, prøvd å ta bilde av en basenji med div. julepynt rundt?

ble mest at han stakk av med julekuler, eller hadde et fantastisk utrykk!

25555sl.jpg

Skrevet

hehe dette ble da herlig. Bernern er da fin uten alt ekstra den

Selvfølgelig - men en må jo gjøre litt stas ut av et julekort for det :ahappy:

75794_10150094928920586_632600585_7826111_6092496_n.jpg

IIIIk

(Nå håper jeg den siste settningen din var sånn "vis meg dine udugelige bilder ting, hvis ikke skal jeg fjerne bilde brennkvikt!)

Herlig feilbilde, det er godt vi ikke har roboter og at en kan ha litt moro under fotoshoots - og jupp, jeg ville gjerne ha de mindre heldige blinkskuddene fram, bildene som ikke ble helt som tenkt og ikke kommer i ramme eller folks postkasser :ahappy:

vel, prøvd å ta bilde av en basenji med div. julepynt rundt?

ble mest at han stakk av med julekuler, eller hadde et fantastisk utrykk!

25555sl.jpg

Hohoho, herligste!

Skrevet

Haha, jeg har mange!

DSC_0117.jpg

Det startet så bra :blink:

DSC_0128.jpg

DSC_0137.jpg

DSC_0145.jpg

DSC_0155.jpg

Tror svensken min har lært seg noe nordnorsk bannskap :ahappy:

DSC_0158.jpg

DSC_0160.jpg

Jaja, vi har flere år å øve på :ahappy:

Skrevet

:ahappy: Fantastisk!

Jeg har ikke mishandlet dyret altså, til tross for at X'ens uttrykk taler for sitt på et par bilder :ahappy:

Håper vi fikk noe bra ut av resten!

Skrevet

Åh, flere herlige bilder - det er mange uttrykksfulle hundehoder der ute! :(

Jeg vurderer å legge ut noen flere av X'en, om dere tåler litt bernerspam... :(

Skrevet

Bring it on :blink:

What she said! :wub:

Da er jeg endelig ferdig å redigere, noe snålt å redigere vrakbildene, men hun er faktisk ille søøøøt :wub:

fail07.jpg

Her et lite utsnitt av det som blir hovedmotiv, ikke alltid så lett å være modell når stæsjet ikke samarbeider! Stakkars, søte X'en som ble stående tålmodig selv om hun fikk reinsdyrørene ned på nesa flere ganger. Hun har lært å stå stille, hun.

fail10.jpg

fail09.jpg

fail08.jpg

Forsøk på festlig actionbilde hvor hun løper bananas med en lue - skulle vært filmet, for det var bjeller på lua og det ringlet godt når hun kom beinende. Ikke helt vellykket, for mørkt til å ta slike bilder bra for meg, men moro lell - særlig for modellen.

fail11.jpg

Santa' Little Helper fillerister lua hans, morsommere å se live, men hun er søt, altså. Vi vet det vi som har sett henne, hvor søt hun er når hun "dreper" ting og tang.

Så er det alle ansiktsuttrykkene frøkna kan lage, som jeg ikke helt hadde sett for meg på julekortet i år:

fail16.jpg

fail15.jpg

fail14.jpg

fail13.jpg

fail12.jpg

Det første i denne serien er min utvilsomme favoritt. Arrogance, I haz it!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...