Gå til innhold
Hundesonen.no

Årets ikke-julekort


SFX

Recommended Posts

Det er mange fine e-julekort, men bak et godt bilde ligger det gjerne flerfoldige dårlige bilder. Men noen av dem kan jo være litt festlige også, og er en fin trøst for de som aldri synes de får bra nok bilder - alle får dårlige bilder, så la oss dele noen av blæh-bildene fra årets julekortfotografering, hva?

Jeg hadde en fotosession i dag, godt asssistert av Anette, og det er ikke hennes feil at jeg kan presentere følgende anti-blinkskudd!

fail01.jpg

Ta en stykk hund, dander den foran en snøkledt buske, få assistent til å dandere medbragt og nyinnkjøpt festlig hatt på hundens hode, angre på at du ikke har lært hunden å se rett fram når det er noe spennende rett over hodet, og stå klar med utløserknappen.

fail02.jpg

Berømm assistent for å være nesten rask nok til å forsvinne ut av bildet, men irriter deg over hundens dårlige pose.

fail03.jpg

Ta imot første hattefall, og forbann hunden som ikke er mer kuppelhue, slik at hatten kan sitte bedre på.

fail04.jpg

Hold pusten mens du lurer på om hunden kommer til å ta en æresrunde med hatten, flerre den i stykker, eller bare sitte pent og rolig mens hatten plukkes forsiktig opp som en alternativ apportbukk...

fail05.jpg

... - og juble høyt inni deg over at hunden velger alternativ C. Bruksberner FTW!

fail06.jpg

Start prosessen på nytt.

Jeg har flere bilder i samme stilen, og vi fikk aldri noe bra bilde av X'en med juletre på hodet...

Hva slags anti-blinkskudd har dere fra årets julekortproduksjon?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe dette ble da herlig. Bernern er da fin uten alt ekstra den

Selvfølgelig - men en må jo gjøre litt stas ut av et julekort for det :ahappy:

75794_10150094928920586_632600585_7826111_6092496_n.jpg

IIIIk

(Nå håper jeg den siste settningen din var sånn "vis meg dine udugelige bilder ting, hvis ikke skal jeg fjerne bilde brennkvikt!)

Herlig feilbilde, det er godt vi ikke har roboter og at en kan ha litt moro under fotoshoots - og jupp, jeg ville gjerne ha de mindre heldige blinkskuddene fram, bildene som ikke ble helt som tenkt og ikke kommer i ramme eller folks postkasser :ahappy:

vel, prøvd å ta bilde av en basenji med div. julepynt rundt?

ble mest at han stakk av med julekuler, eller hadde et fantastisk utrykk!

25555sl.jpg

Hohoho, herligste!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bring it on :blink:

What she said! :wub:

Da er jeg endelig ferdig å redigere, noe snålt å redigere vrakbildene, men hun er faktisk ille søøøøt :wub:

fail07.jpg

Her et lite utsnitt av det som blir hovedmotiv, ikke alltid så lett å være modell når stæsjet ikke samarbeider! Stakkars, søte X'en som ble stående tålmodig selv om hun fikk reinsdyrørene ned på nesa flere ganger. Hun har lært å stå stille, hun.

fail10.jpg

fail09.jpg

fail08.jpg

Forsøk på festlig actionbilde hvor hun løper bananas med en lue - skulle vært filmet, for det var bjeller på lua og det ringlet godt når hun kom beinende. Ikke helt vellykket, for mørkt til å ta slike bilder bra for meg, men moro lell - særlig for modellen.

fail11.jpg

Santa' Little Helper fillerister lua hans, morsommere å se live, men hun er søt, altså. Vi vet det vi som har sett henne, hvor søt hun er når hun "dreper" ting og tang.

Så er det alle ansiktsuttrykkene frøkna kan lage, som jeg ikke helt hadde sett for meg på julekortet i år:

fail16.jpg

fail15.jpg

fail14.jpg

fail13.jpg

fail12.jpg

Det første i denne serien er min utvilsomme favoritt. Arrogance, I haz it!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
    • Da har vi fått oss en reell frykt. Viser seg at tøffeste, tryggeste lille Edeward er som Mr.T når det kommer til trapper. Tror han fikk vondt i en klo da vi skulle opp trappen til veterinæren. Den forserte vi ved at jeg praktisk talt stod over han og løftet labbene hans en og en trinn for trinn. Han nektet gå selv, men var ok med å gjøre det sånn, hele trappen. Stoler på meg, men ikke sine egne bein.  Nå tenkte jeg det skulle være annerledes med en ny trapp som ser litt annerledes ut, på et annet sted, i annet lys, men nei. Ikke engang Nom Noms fristet nok til å våge gå et eneste trinn av den trappen med bakbeina.  Vurderer om Nom Noms er verdt det: Prøver snakke meg til fornuft. Det må vel finnes en annen måte? Muttern prøver friste med "kjepp". Dette ble pinlig fordi det er folk rundt, vi er på Tiller - Trondheims Grorud - og det ryktes at det kan være risikabelt å flagge blasfemiske avvik her på kveldstid etter mørkets frembrudd. Er det ikke provoserende nok å være svart hund om vi ikke skal gå rundt og vise at han liker å sutte på "kjepp" også?  — Virkelig, muttern! Dette vil jeg ikke være med på! Jevngodt med å brenne en Koran her. Du er sinnsyk!  Så han ble båret opp, som den lille babyen han er. Mindre pinlig. Fikk ham til å gå de siste tre trinnene selv. Prøver øke til fire-fem neste gang, uten å vifte med en diger "kjepp" så alle kan se det.  Han er i full sving med å fortære den nå, mulig for å prøve sikre seg mot flere sånne flauser ^^  
    • Avledning, og innlæring av alternativ adferd. "Hysj, gå og legg deg" fungerer bare HVIS hunden har lært og KAN oppgaven. Hvordan jeg ville gått fram avhengger veldig både av rase og individ. Men jeg ville ikke skjermet valpen for det som skjer rundt, den må jo bli vant til normale forstyrrelser. Hvis det er en rase med tendens til varsling så ville jeg nok sørget for å trekke for gardinene og ha på radio ved alenetreningen, så forstyrrelser utenfor blir mindre tydelige. I mange tilfeller ville jeg nok belønnet veldig raskt etter første bjeff, og deretter avbrutt/avledet, og lært inn alternativ adferd. Det er helt greit med et bjeff eller to for å si fra, og så komme til meg. Men hvis det er en bjefferase som varsler så skal man være ganske forsiktig for å ikke forsterke adferden. Det aller viktigste er å selv slappe av og ikke være så opptatt av det rundt. Det er ikke sikkert hunden reagerer i det hele tatt, og da trenger den ihvertfall ikke å lære det av eieren. Hvis det kommer et bjeff eller to på noe fra en valp ville jeg sagt "ja, ok", og så funnet på noe annet med valpen. En valp som får miljøtrening ute og oppdage masse lyder og omgivelser vil også være tryggere hjemme, mener jeg. Jeg kan anbefale boken Hverdagslydighet fra valp til voksen av Arne Aarrestad og Siri Linnerud Riber, den tar også for seg vanlige utfordringer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...