Gå til innhold
Hundesonen.no

Dunk til tørrfor


Theri

Recommended Posts

Skrevet

Jeg kunne tenkt meg å kjøpt en dunk/beholder til tørrfor. Det må være plass til mellom 10 og 15 kg tørrfor. Vet dere hvor jeg kan få kjøpt en fin en til en billig penge? :wub:

Guest Dratini
Skrevet

Vi har flere fôrdunker, men vi tømmer aldri over fôret i de. Vi setter sekkene oppi dunkene. Vi gjør også det samme med kaffe (jepp, litt OT), fordi om man tømmer over kaffen i en boks, så vil kaffen blande seg med luft og forringes mye raskere, og vi tenker det samme skjer med hundefôr :wub:

Skrevet

Proplan har noen som jeg synes ser helt okey ut, de er gratis når man kjøper en sekk. Ellers kan man jo bruke søppelkasser fra ikea, de er billige.

Vi kjøper royal canin. Kan jo spørre om det følger med dunk ved kjøp av stor sekk, men har ikke hørt noe om at det gjør det. Må kjøpe en stor sekk om en uke eller to tenker jeg.

Skrevet

Vi kjøper royal canin. Kan jo spørre om det følger med dunk ved kjøp av stor sekk, men har ikke hørt noe om at det gjør det. Må kjøpe en stor sekk om en uke eller to tenker jeg.

Kommer litt an på om butikken har dunker inne eller ikke. Jeg kjøpte royal canin forrige uke og fikk med en dunk som det er plass til 15 kg :wub:

Guest lijenta
Skrevet

Jeg var på enten en som selger ting til vin eller om det var en som solgte plastikk husker ikke for det er lenge siden men der fant jeg en dunk som jeg tror dem setter sats/vinen i. Den var vitaktig og med holdbart lokk den lever enda ehr men nå med solsikker til fuglene oppi og har ikke blitt foringet . Får ikke plass til s5 kg solsikker men i hvertfall 15 kg tørrfor er det plass til.

Skrevet

Fortønner er gratis, så sant forhandlerne har det inne. Også er de ikke tilgjengelige hele året, men gjerne som del av en kampanje. Akkurat nå har Pro Plan og Royal Canin slike kampanjer, så bare hør med forhandleren din:-)

Skrevet

Jeg bruker handlers sine fordunker, de koster 199, men jeg synes at de er praktiske, da de er firkantede, hvor mange andre er runde og optager mere plass, man kan sette på hjul som medfølger, så de er lette at flytte, når man gør rent, og der er "lås" på låget, så hunden ikke selv åpner det, og der er gummilamel på låget, så den holder lukt/fukttett og de er forholdsvis neutrale i farger og print.

Skrevet

Arg, glemte å spørre om fordunk da jeg kjøpte en 18 kgs sekk Royal Canin. 15 kg, men så fulgte det med 3 kg oppi. Skal ta å så ta med kvitteringen med imorgen! Litt stiligere å ha dunken som hører til foret synes jeg :wub:

Skrevet

Jeg kjøpte en for "dunke" i tøy med plast inni, rommet godt over en 15kg sekk, var lett å flytte på etc. Kjøpte i dyrebutikken pga det var ingen kampanjer på en stund på "mitt" for.

Skrevet

Dunker er stort sett gratis ja. Liker rc sine vi da. De er lufttette også, så foret holder seg greit om man ikke åpner de hver dag (vi har mindre bøtter som vi fyller og har på kjøkkenet, tønnene står i matboden).

Skrevet

Hos meg flyter det av dunker :wub: Er stort sett en sånn dunke hos hvert familiemedlem :wub:

Bare spør hos dem/de/den du kjøper forêt av/hundeutstyrsbutikk, de gir deg helt sikkert en uavhengig om du kjøper forêt ditt der...

Skrevet

Vi kjøper foret hos vetrinær, men jeg skal spørre etter en dunk neste gang vi skal inn å kjøpe mer mat. :wub:

Skrevet

Hos meg flyter det av dunker :wub: Er stort sett en sånn dunke hos hvert familiemedlem :banana:

Bare spør hos dem/de/den du kjøper forêt av/hundeutstyrsbutikk, de gir deg helt sikkert en uavhengig om du kjøper forêt ditt der...

hah... da har du smiska godt iallefall..

Jeg har vært i alle i TBG + noen rundtom og alle sier at jeg får om de har det MERKET som jeg kjøper, og jeg må kjøpe 15 kg. Og om de har andre bøtter får jeg ikke lov til å kjøpe den, og de får så få bla bla bla...

Skrevet

Har du vært innom Rune's Anette? :wub:

Ja, og han sier at de får så skjeldent dunker, og at man får når man kjøper 15 kg sekk, og jeg betaler ikke 200kr mer for å få en dunke. Da får jeg klare meg med Zip locken :banana:

Skrevet

Ja, og han sier at de får så skjeldent dunker, og at man får når man kjøper 15 kg sekk, og jeg betaler ikke 200kr mer for å få en dunke. Da får jeg klare meg med Zip locken :wub:

Jeg får en hver gang jeg spør om det :P Har kanskje noe med at lønna blir delt mellom Komplett og han :banana:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...