Gå til innhold
Hundesonen.no

Problemer med å være hjemme alene


meika

Recommended Posts

Skrevet

Da vi fikk Laika hadde hun litt problemer med å være alene hjemme men vi trente på dette og etter en stund gikk det hlet fint å være hjemme alene i 6-7 timer.

Så fikk vi Fenris, og i starten gikk det også helt fint å ha de to hjemme alene, det var ingen lyd fra noen av dem og begge lå og sov når vi kom hjem.

Men så, plutselig som lyn fra klar himmel har begge to begynt å bråke når vi er borte, Laika uler og Fenris bjeffer og de vi leier av holder på å bli gale :hmm:

Så spørsmålene mine er da, er det noen som vet hva som kan ha utløst at de plutselig har problemer med det?

Og må jeg starte heelt fra bånn av med hjemme alene trening nå? Jeg regner egentlig med at jeg må det :aww: og har såvidt begynt igjen i dag med å gjør eprosedyren som om jeg skal gå på jobb selv om jeg bare skal ut for å sjekke posten ect.

Er jeg borte mer en 3 min så begynner de.. :lol:

Jeg har forandret litt på rutinen nå (begynte i dag så det er ikke det som har utløst det) med å flytte burene og dem inn på soverommet så de kan gå løs mens vi er borte. Jeg håper at det kan hjelpe..

Skrevet

Jeg vet ikke hva som kan ha skjedd, men det kan være at de kjeder seg, viss du ikke har leker så de kan leke med, så kan de begynne å bjeffe.

Viss du får en leke der hunden(e) skal prøve å få ut mat/godbit ut av en leke kan de bruke tiden på den så kan det hende de blir mer opptatt av leken enn å ule og bjeffe :console:

Skrevet

Jeg vil ikke gi dem ting de evt. kan begynne å sloss om når jeg ikke er hjemme. Mat uten oppsyn syntes jeg er en dårlig idê da Fenris har vist tendenser til mataggresjon. Begge er veldig egne når de ligger med en leke osv.

Men uansett, problemet er løst. SIden jeg enda ikke har fått kontakt med eier til Fenris som skulle gi meg tilbakemelding ang. overtakelse og omregistrering av Fenris (har prøvd å ringe, sende meldinger mail osv i 3 uker) så reiser han hjem i morgen. For de som kjenner til historien Laika så orker jeg ikke to!

I morgen kommer det en som er i fam. med eier til oslo så da sender jeg han hjem med han.

Skrevet

Jeg vil ikke gi dem ting de evt. kan begynne å sloss om når jeg ikke er hjemme. Mat uten oppsyn syntes jeg er en dårlig idê da Fenris har vist tendenser til mataggresjon. Begge er veldig egne når de ligger med en leke osv.

Men uansett, problemet er løst. SIden jeg enda ikke har fått kontakt med eier til Fenris som skulle gi meg tilbakemelding ang. overtakelse og omregistrering av Fenris (har prøvd å ringe, sende meldinger mail osv i 3 uker) så reiser han hjem i morgen. For de som kjenner til historien Laika så orker jeg ikke to!

I morgen kommer det en som er i fam. med eier til oslo så da sender jeg han hjem med han.

Så synd, han var så kul! Men jeg skjønner deg veldig godt, og håper han får det bra :)

Også får du mye bedre tid til å jobbe masse med Laika og få en flott hund ut av henne, før du må begynne å jobbe med en ny hund;) Dog har du nok lært masse av den perioden med begge to :)

Skrevet

Så synd, han var så kul! Men jeg skjønner deg veldig godt, og håper han får det bra :)

Også får du mye bedre tid til å jobbe masse med Laika og få en flott hund ut av henne, før du må begynne å jobbe med en ny hund;) Dog har du nok lært masse av den perioden med begge to :)

Ja det er veldig trist.. Men nå har jo jo facinerene nok problemer med å bli kvitt han for de driver å utsetter det hele tiden. Blir helt oppgitt jeg.

Ja, planen var aldri å få en ny hund før Laika var 2 år, og iallfall IKKE en unghund mens Laika enda var unghund.. Men jeg er for bløthjertet :)

Men jeg har tatt til fornuft nå og insett at selv om jeg gjerne VIL hjelpe alle hunder med et godt så må jeg tenke litt på megselv også. Det var ikke SÅ kult å bruke halve døgnet på å trene og gå milelange turer. Neste hund blir en plysj med vattinvoller (nei, nå tuller jeg. Men jeg er litt fed-up for øyeblikket)

Laika er meldt på terapihund kurs og vi må jobbe med å få inn dne fornuften og lydigheten som forsvant fra henne da Fenris kom i hus! Ser veldig frem til å ha overskuddet til å virkelig jobbe ordentlig med henne igjen!

Og det er to blandinger, Laika er blanding Border Collie/ Golden retriver og Fenris er blanding av (øst eller vest) sibirsk Laika, Hedehund (som forøvrig og er en blandings"rase") og en ting til..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...