Gå til innhold
Hundesonen.no

Regndekken


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på leting etter ett godt regndekken med knepping foran. Jeg vil ikke ha sånt som trekkes over hodet. Er det noen som har tips å komme med så blir jeg glad og slipper å lete så fælt :(

Skrevet

www.borjes-tingsryd.se har fint regndekken med borrelås foran.

Jeg er helt motsatt deg, tar aldri opp borrelåser osv foran, her går alt over hodet, har det nok fra stallen hvor alt også gikk over hodet :(

Skrevet

www.borjes-tingsryd.se har fint regndekken med borrelås foran.

Jeg er helt motsatt deg, tar aldri opp borrelåser osv foran, her går alt over hodet, har det nok fra stallen hvor alt også gikk over hodet :aww:

Jeg har vært der og kikket, men fant ikke regndekken? Jeg fant bare dette, "Hundtäcke Skall HP i vattenavvisande nylon och fodrat med mjuk fleece. ." Det står at det er vannavvisende, men jeg er redd det skal trekke fort gjennom...

De andre dekkenene jeg har trekkes over hodet. Greia er at Mathilde synes det er litt ekkelt å få trukket dekken over hodet. Til vanlig bryr jeg meg ikke om det, hun bare lukker øynene og huker seg litt og så er det glemt. Men, jeg trenger ett dekken jeg kan ta kjapt av og på før/etter agility trening og da vil jeg ikke starte løpene med å dra noe over huet hennes :hmm:

Skrevet

Denne: Link er vel brukbar og på tilbud :aww:

Tusen takk, men jeg kan ikke ha sånn hette dilldall :hmm: Men de hadde ett annet på den siden, vurderer dette isteden Link

Skrevet

Jeg har det dekkenet du linker til nederst, og er kjempefornøyd! Det holder hunden varm og tørr :aww:

minsket3-11-1.jpg

Oy, det var jo myye finere i rødt jo! Hvor har du køpt det? Så ikke ut som höks hadde andre farger...

Skrevet

Ja hooks hadde dette i rødt før, men ikke nå lenger... de har noen andre rimelige regndekken da, men vet ikke hvordan de er foran.

Jeg har ett fra trixie som kan lukkes igjen foran, veldig lett. Dessverre ble det litt for lite til Casper, og det var den største størrelsen, så mulig det blir for lite for din og.

Skrevet

Ja hooks hadde dette i rødt før, men ikke nå lenger... de har noen andre rimelige regndekken da, men vet ikke hvordan de er foran.

Jeg har ett fra trixie som kan lukkes igjen foran, veldig lett. Dessverre ble det litt for lite til Casper, og det var den største størrelsen, så mulig det blir for lite for din og.

Kan ikke du måle det, hvis du har lyst til å selge det? Hun er 53cm :aww:

Litt kjedelig med de dekkene fra höks at det skiller 10cm mellom størrelsene, 50 blir litt for kort og 60 blir litt for langt.

Skrevet

Jeg har vært der og kikket, men fant ikke regndekken? Jeg fant bare dette, "Hundtäcke Skall HP i vattenavvisande nylon och fodrat med mjuk fleece. ." Det står at det er vannavvisende, men jeg er redd det skal trekke fort gjennom...

De andre dekkenene jeg har trekkes over hodet. Greia er at Mathilde synes det er litt ekkelt å få trukket dekken over hodet. Til vanlig bryr jeg meg ikke om det, hun bare lukker øynene og huker seg litt og så er det glemt. Men, jeg trenger ett dekken jeg kan ta kjapt av og på før/etter agility trening og da vil jeg ikke starte løpene med å dra noe over huet hennes :aww:

Jeg impregnerer alle dekkene mine så de er vanntette :hmm:

Skrevet

Selger det gjerne ja :-) det er 60 cm, sitter som et pølseskinn på ham, så det er mindre enn et annet 60 cm dekken han har. Kan stilles inn mye i halsen og brystet. Kan godt ta og måle det, og legge ut et bilde så får du se. Helt nytt og ubrukt.

Åjaaa du har puddelfnutt du nå, tenkte at det var da en liten belger... :aww: Jeg er ganske sikker på at dette kan passe fint.

Edit: her er noen raske bilder. Som du ser er det alt for lite til Casper, må ha borrelåsen på ytterste hakk. Skulle han hatt et nytt dekken i denne varianten måtte det vært 70 cm, noe som ellers er aaalt for stort. Bakstroppene får jeg heller ikke på ham, det blir balleklem delux. På det nederste bildet ser du hvordan det skal sitte (ps. den hetta kan man bare la være inne i kragen).

dekken.jpg

Dessverre er dette den største størrelsen, går ikke opp til 70, men ellers synes jeg det virker veldig bra. Utrolig lett og mykt er det og. Har naturlig nok ikke testet det ute i regn, men holdt endel av det under kranen i 5 minutter, og det prellet bare av. Nypris 350, selges for 300 inkl. porto

Skrevet

Åjaaa du har puddelfnutt du nå, tenkte at det var da en liten belger... :lol: Jeg er ganske sikker på at dette kan passe fint.

Supra er ikke lenger i ryggen hun heller, de er akkurat samme størrelse de to :hmm:

Men det dekkenet der trekkes vel over hodet? Jeg må ha ett med knepping foran. Synd, for det så veldig fint ut :aww:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...