Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av Frost (Hvit boxer)


Cattn

Recommended Posts

Kan jeg få spørre om hvorfor hun er gitt vekk? :ahappy: Trenger ikke svare hvis du ikke vil da...

Trist at du ikke får se henne igjen da... :hmm:

Fordo det ble det beste for hun og alle.. Min bror og tidligere samboer er flyttet fra hverandre (De som eide hun).. Og ingen av de hadde mulighet eller samvittighet til å kunne beholde hun, pga jobb og livssituasjo.. Og nå kan de ikke overlappe hverandre lengre slik som de gjorde før... Begge jobber mellom 8-10 timers vakter.. Og da hadde det ikke blitt mye tid igjen til Frost.. :wub::)

De har gjort dette i samarbeid med oppdretter, som var kjempe flink å hjlepe de.. :wub:

Men hun er kommet til noen snille folk som har erfaring med boxere og har hatt 4-5 stykker før :wub: Tror hun vil få det kjempe fint..

EDIT: Endret litt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fordo det ble det beste for hun og alle.. Min bror og tidligere samboer er flyttet fra hverandre (De som eide hun).. Og ingen av de hadde mulighet eller samvittighet til å kunne beholde hun, pga jobb og livssituasjo.. Og nå kan de ikke overlappe hverandre lengre slik som de gjorde før... Begge jobber mellom 8-10 timers vakter.. Og da hadde det ikke blitt mye tid igjen til Frost.. :ahappy::hmm:

De har gjort dette i samarbeid med oppdretter, som var kjempe flink å hjlepe de.. :wub:

Men hun er kommet til noen snille folk som har erfaring med boxere og har hatt 4-5 stykker før :wub: Tror hun vil få det kjempe fint..

EDIT: Endret litt..

Okey, da skjønner jeg:) Og det er bra at hun er kommet til et bra hjem nå:wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...