Gå til innhold
Hundesonen.no

Amstaffen har gjort det igjen...


Mika

Recommended Posts

Gratulerer så mye :ahappy:. Dere startet kanskje der Hanne og Arwen briard også var, dere da, tenker jeg :)

Takk:)

Hanne og Arwen var så absolutt til stede :D

De konkurrerte i kl 3. Det ble dessverre ikke noe opprykk på de, men det var morro og pent å se på :D

Så til neste år konkurrerer vi i samme klasse, skal bli morro å se hvem som først rykker opp.

Jeg regner jo med at det nok blir Hanne og Arwen, de er litt mer strukturert i treningene sine enn jeg og dyret er.. vi tar det litt mer etter innfallsmetoden vi :)

Er nok derfor Hanne og Arwen bestandig har hatt opprykk før oss i LP, Bruks og Rally.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk:)

Hanne og Arwen var så absolutt til stede :ahappy:

De konkurrerte i kl 3. Det ble dessverre ikke noe opprykk på de, men det var morro og pent å se på :)

Så til neste år konkurrerer vi i samme klasse, skal bli morro å se hvem som først rykker opp.

Jeg regner jo med at det nok blir Hanne og Arwen, de er litt mer strukturert i treningene sine enn jeg og dyret er.. vi tar det litt mer etter innfallsmetoden vi :D

Er nok derfor Hanne og Arwen bestandig har hatt opprykk før oss i LP, Bruks og Rally.

Hehehehehe, jo, det er noe i det der med å trene strukturert og jevnlig liksom - det pleier visst å hjelpe, det har jeg hørt :).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Gratulerer.. :hmm:

Supert at du fortsatt konkurere med gamle Ragga.. :hmm:

Takk :P

Gammel og gammel, virker ikke som at han vet at han snart blir 8 år.

Jeg får til og med spørsmål om hvor gammel valpen er når han hilser på "nye" personer :P

Planen er jo å prøve å komme oss opp i elite både i LP og Rally. Men vi får se om vi kommer så langt. Som jeg skrev til Siri så "trener" jo jeg og dyret litt sånn etter innfallsmetoden :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gammel og gammel, virker ikke som at han vet at han snart blir 8 år.

Jeg får til og med spørsmål om hvor gammel valpen er når han hilser på "nye" personer :)

Planen er jo å prøve å komme oss opp i elite både i LP og Rally. Men vi får se om vi kommer så langt. Som jeg skrev til Siri så "trener" jo jeg og dyret litt sånn etter innfallsmetoden :)

Snart 8 år er ingen alder for en så flott hund! Odin her er "bare" snart 9 år han :) Og om jeg ikke har missforstått sambo helt, så kommer de til å stille i flere blodsporskonkurranser i neste sesong (om da ikke hunden får flere EP-anfall og er "borte" innen den tid).

Håper dere fortsetter å ha det moro sammen og så kommer det nok enda flere og bedre resultater etterhvert :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Snart 8 år er ingen alder for en så flott hund! Odin her er "bare" snart 9 år han :) Og om jeg ikke har missforstått sambo helt, så kommer de til å stille i flere blodsporskonkurranser i neste sesong (om da ikke hunden får flere EP-anfall og er "borte" innen den tid).

Håper dere fortsetter å ha det moro sammen og så kommer det nok enda flere og bedre resultater etterhvert :)

Du har helt rett. Snart 8 er ingen alder :) I alle fall ikke om hunden mener at han er max 8 mnd :)

Hm.. tiden går fort. Virker jo som det var nå i høst vi stilte på valpeshow på Bangneset og Amy (jeg tror det var hun) stressflasset noe helt grasat.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...