Gå til innhold
Hundesonen.no

The Cove- Delfinmassakren


Ane

Recommended Posts

Skrevet

Er for sterkt for gravidhjerte mitt :D

Jeg synes du burde se den fordi om :D

*Rope ut at alle bør se den, så de kan forklare andre hvorfor de ikke burde dra og støtte aquaparker!*

Skrevet

Sitter å ser på det nå.. Har ikke ord. :D

Helf forferdelig med den som var skadet, som kom seg over noen nett og så ble borte.. :D

Skrevet

Jaa, og den ene baby delfinen som jeg så hoppe opp av vannet.. :D Har egentlig ikke lyst å se mer kjenner jeg, begynner å bli kvalm, men jeg vil se hva som skjer til slutt.. :D

Skrevet

Jeg så reklame-klippene for programmet, og visste bare med meg selv at det ville jeg ikke orke å se fullversjonen av. Sånne ting går så sterkt innpå meg, jeg hadde blitt sittende og grine :D Hva ER det egentlig med asiater og mangel på respekt for dyr og dyrevern? De har ingen respekt for dyrs følelser og smerte overhodet! Koker katter levende, flår bikkjer for pelskåper mens de lever og maltrakterer delfiner så de lider og blør hele bukten rød.

Dere som så det programmet i kveld; var det like ille som man fikk inntrykk av...? Vet jeg ikke burde spørre, men... :D

Skrevet

Vel, det er forskjellig kultur og holdninger. Syns det er litt sånn typisk naiv nordmann å bli sjokkert over at ting fremdeles er annerledes rundt i verden. Jeg er enig i at det er ille, men det har sluttet å reagere på en sjokkert måte.

Laster ned dokumentaren for å se den forresten, traileren var interessant.

Skrevet

Enig IW..

Send dokumentaren om sel- eller hvalfangst igjen, så skal vi se at også "vi" har tvilsome fangstmetoder. Eller hva med frakt av slaktedyr, pelsfarmene, osv, osv.

"Vi" er dessverre ikke særlig bedre...

Men uansett rettferdiggjør det såklart ingen annen forferdelig handling. Og nei, så den ikke, har ikke noe ønske av det heller - vet nok om det der allerede.

Susanne

Skrevet

Liker IW og SusanneL sitt innlegg!

Det værste med hele dokumentarer var jo at de solgte kamuflert giftig hvalkjøtt med aaaltfor høyt innhold av kvikksølv!

Selve slaktinga var jo ikke så gæern, de fleste døde momentant, Såklart kunne ting vært bedre, men å påstå at asiater ikke eier empati ovenfor dyr så sjekk ut nordmenns hvalfangst først, eller kyllingoppdrettere.... Eller hva med fisken du fisker selv? Bare fordi dyr er søte så blir man hysterisk om dem blir drept, men hva med de mindre pene dyrene, er det helt greit liksom? Hadde dere brydd dere hvis det var torsk dem slakta sånn?

Skrevet

Enig IW..

Send dokumentaren om sel- eller hvalfangst igjen, så skal vi se at også "vi" har tvilsome fangstmetoder. Eller hva med frakt av slaktedyr, pelsfarmene, osv, osv.

"Vi" er dessverre ikke særlig bedre...

Men uansett rettferdiggjør det såklart ingen annen forferdelig handling. Og nei, så den ikke, har ikke noe ønske av det heller - vet nok om det der allerede.

Susanne

Det er vell ingen som sier at de er ille, mens vi er helt ok. Men denne gangen var det en film om asiatere, delefiner, hvaler osv. Neste gang er det sikkert nordmenn og pelsdyrfarmer.

Selv så jeg denne filmen på Bergen film festival i fjor og den var virkelig sjokkerende. Jeg gråt mye og fikk ikke lyst til å møte delfiner i fangenskap akkurat. Ei heller å spise dette skumle kjøttet med kvikksølv i.

Skrevet

Groteskt! Så denne filmen ifjor, og jeg satt med klump i halsen på slutten der. Seigpine de stakkars delfinene som er så nysgerrige, vennlige og kontaktsøkende! helt forferdelig! ! Jeg er like mye imot seigpining av hval her til lands, og all annet dyreplageri her til lands som i resten av verden. En ting er at de gjør det for mat, kultur what ever, men det som er det forferdelige er MÅTEN det gjøres på og mangel på respekt ovenfor dyrene som skal dø.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...