Gå til innhold
Hundesonen.no

Video-redigering


borderen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er påutkikk etter et enkelt redigeringsprogram for filmer jeg tar opp med et canon powershot kamera. Filmene er i .MOV-format, så jeg får ikke redigert de i windows moviemaker... Skal kun utføre enkel klipping og legge på/fjerne lyden.

Noen som vet om noen programer som kanskje likner litt på moviemaker, men som kan redigere ulike formater (blandt anner .mov)?

Skrevet

Jeg er påutkikk etter et enkelt redigeringsprogram for filmer jeg tar opp med et canon powershot kamera. Filmene er i .MOV-format, så jeg får ikke redigert de i windows moviemaker... Skal kun utføre enkel klipping og legge på/fjerne lyden.

Noen som vet om noen programer som kanskje likner litt på moviemaker, men som kan redigere ulike formater (blandt anner .mov)?

Jeg så uærlig jeg er lastet ned PowerDirector 8 fordi jeg fant ingenting gratis som fungerte så bra som jeg ville til .mov og .avi

ev så har noen sagt dette fungerer: link (se nederste der)

Skrevet

Eventuelt kan du konvertere til format du vil ha først og så redigere i moviemaker, så får du redigere i et program du allerede kjenner? Søk etter f.eks "convert .mov to .wmv" i google hvis dette er noe du går for :)

Guest Maritus
Skrevet

Jeg redigerer filmer, men det er ett litt komplisert program, du må gå mer inn på detaljer enn det du må på Movie maker der du får ting litt mer gratis. Men det heter ihvertfall Sony Vegas. Tror kanskje det er litt dyrt, men alt er jo mulighet til å laste ned fra nettet. Du kan laste ned en trial HER

Det er kanskje litt vansklig å forstå i starten, jeg brukte evigheter, men synes det er ett veldig fint program. Tror ikke at du har noe interesse av det, men jeg har en konto på youtube om du vil se noen filmer jeg har lagd med Sony Vegas på youtube HER

Dessuten er det en mulighet i sony vegas som jeg savna når jeg redigerte i movie maker og det var å få filmen til å gå i revers. Men, det er jo en mulighet å prøve det da, eller så kan du jo bare laste ned ett konverteringsprogram fra internett :)

Vet ikke hvor intressangt dette var da men :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...