Gå til innhold
Hundesonen.no

Video-redigering


borderen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er påutkikk etter et enkelt redigeringsprogram for filmer jeg tar opp med et canon powershot kamera. Filmene er i .MOV-format, så jeg får ikke redigert de i windows moviemaker... Skal kun utføre enkel klipping og legge på/fjerne lyden.

Noen som vet om noen programer som kanskje likner litt på moviemaker, men som kan redigere ulike formater (blandt anner .mov)?

Skrevet

Jeg er påutkikk etter et enkelt redigeringsprogram for filmer jeg tar opp med et canon powershot kamera. Filmene er i .MOV-format, så jeg får ikke redigert de i windows moviemaker... Skal kun utføre enkel klipping og legge på/fjerne lyden.

Noen som vet om noen programer som kanskje likner litt på moviemaker, men som kan redigere ulike formater (blandt anner .mov)?

Jeg så uærlig jeg er lastet ned PowerDirector 8 fordi jeg fant ingenting gratis som fungerte så bra som jeg ville til .mov og .avi

ev så har noen sagt dette fungerer: link (se nederste der)

Skrevet

Eventuelt kan du konvertere til format du vil ha først og så redigere i moviemaker, så får du redigere i et program du allerede kjenner? Søk etter f.eks "convert .mov to .wmv" i google hvis dette er noe du går for :)

Guest Maritus
Skrevet

Jeg redigerer filmer, men det er ett litt komplisert program, du må gå mer inn på detaljer enn det du må på Movie maker der du får ting litt mer gratis. Men det heter ihvertfall Sony Vegas. Tror kanskje det er litt dyrt, men alt er jo mulighet til å laste ned fra nettet. Du kan laste ned en trial HER

Det er kanskje litt vansklig å forstå i starten, jeg brukte evigheter, men synes det er ett veldig fint program. Tror ikke at du har noe interesse av det, men jeg har en konto på youtube om du vil se noen filmer jeg har lagd med Sony Vegas på youtube HER

Dessuten er det en mulighet i sony vegas som jeg savna når jeg redigerte i movie maker og det var å få filmen til å gå i revers. Men, det er jo en mulighet å prøve det da, eller så kan du jo bare laste ned ett konverteringsprogram fra internett :)

Vet ikke hvor intressangt dette var da men :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...