Gå til innhold
Hundesonen.no

dekken, vinterdress you name it


cathrine26

Recommended Posts

Som nevnt har jeg en liten sjarmør som er mix av dverg dach og yourkshire terrier, som tideligere border colli eier har dekken og klær vært et ukjent begrep for meg, men altså, tror dere han trenger noe ekstra til å ha ute?

Og en ting til, når det regner, da er han skikkelig feig, vil ikke ut nekter osv, tips? kan det være for at det er for kaldt?føler meg blott litt ute på feil terreng her;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hører rykter om at det kan bli -40 i vinter, så dekken er greit å ha liggende nå, uansett rase virker det som :)

Men hunden din har sikkert godt med pels, du kan jo se det an da vet du, om den begynner å fryse til vinteren. Dekken var også et ukjent begrep for meg før, hadde gordon setter, og nå dalmatiner som er en frossenpinn om vinteren. Jeg synes dekken fra dogman er bra, nettopp kjøpt nytt. Ellers så virker hurtta sine veldig bra og, men er litt dyrere da. Min hund "trenger" dekken når det er ca -7 og kaldere, kan tenke meg at din nok tåler noe mer. Det får du bare teste ut da vet du, og begynner hunden og pese så er det nok for varmt til klær :blink:

Regndekken er godt å ha, særlig om hunden ikke liker regn. Da slipper du jo og våt hund inne i huset :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gåttfred, min snart 6 mnd gamle bostonvalp, missliker også regn.

På småturer ute i hagen får han likevel klare seg uten dekken.

Men skal vi være ute, så slenger jeg på han et lett regndekken på de verste dagene, noe som gjør at han kan kose seg ute selv i drittvær.

Tror ikke han fryser i regnet, mer at han missliker å bli våt.

For nå når det faktisk er snø ute, koser han seg i hagen i nokså lange økter av gangen uten å fryse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...