Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann alle mann!


Guest Lilli22

Recommended Posts

Guest Lilli22
Skrevet

Heisann! Jeg er nokså ny her!

Jeg tenkte jeg kanskje skulle presentere meg.

Mitt navn er Lene. Jeg er 21 år gammel og bor i Bergen. Jeg å sambo venter en liten portugisisk vannhund i slutten av november. ;) Så det gleder jeg meg utrolig mye til. Har ikke bilde enda men det lover jeg å sette inn når vi får vite hvilken valp vi får. ;) Vi skal ihverfall ha hann valp som skal enten hete Leo/Leon eller Aro/Aron. :) Vi får se hva det ender med. Ellers har jeg veldig lyst å prøve meg på utstilling så det blir spennende.

Guest Lilli22
Skrevet

Skal du bruke han til noe annet enn utstilling?

Blir spennende å se bilder og følge den :P

I begynnelsen blir det nok bare utstilling. Kanskje det blir litt agility senere også.

Jeg slenger inn bilde så fort jeg får :P=) må jo vise han frem :D

Guest Lilli22
Skrevet

Vil bare legge til min blogg hvis dere vil se den. Den er ny så følg med videre for mer! :whistle:

Blogg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...