Gå til innhold
Hundesonen.no

Anette og Amiga sin EFIT


Anette

Recommended Posts

Skrevet

Lite produktiv dag siden vi er på besøk i Trondheim, men her er vår EFIT :ahappy:

07:30 Vinket sambo god tur til forelesning og Amiga og jeg tok over hele 180 senga alene

IMG_0533.JPG

09:00 Slapper av i senga etter morratur i parken

IMG_0535.JPG

10:00 Amiga sover fortsatt og jeg spiller WoW og ser på TV serier

IMG_0536.JPG

11:00 Gjorde en innsats for å bandasjere Amiga helt alene...

IMG_0537.JPG

Resultatet en stund senere:

IMG_0539.JPG

12 tiden så hadde vi vært ute på tissetur og satt og så på TV mens vi ventet på at Sambo kom hjem og Amiga fant et nytt sted å sove

IMG_0540.JPG

13 tiden

Sambo kom hjem og Amiga tripper for å få kos

IMG_0542.JPG

Lykkkeeeeeeeeeeeeeeeeeee, han kom hjem

IMG_0544.JPG

14 tiden, hun fant en litt ny måte å sove på.... ?

IMG_0547.JPG

15 tok vi bussen til byen for å handle bandasjer ol

IMG_0548.JPG

Vel hjemme igjen i 16 tia så leker vi litt, og ser rart på muttern som tar bilder

IMG_0553.JPG

IMG_0559.JPG

17, enda en ny stilling ala corgi

IMG_0560.JPG

18 Satte henne på pulten for å titte på såret, etterpå tok vi en runde Furminator

IMG_0563.JPG

19 Sambo lager middag \o/

IMG_0567.JPG

20 Beat for Beat på TV og koooos

IMG_0576.JPG

IMG_0578.JPG

21tiden ser fortsatt på TV men Amiga har byttet fang litt

IMG_0583.JPG

21:30 søt

IMG_0585.JPG

21:31 YOU SAID WHAAAAAAAAAAAAT?!?!?!??!

IMG_0586.JPG

22:00 Happy corgi mens vi ser på film på TVen

IMG_0592.JPG

23:00 nap time

IMG_0602.JPG

24:00 oooooooh, en TV!

IMG_0604.JPG

00:30 Siste sjekk av såret, på med krave og god natt

IMG_0605.JPG

IMG_0534.JPG

Skrevet

Så søt ho er :lol: Har vokst siden vi var på treff på nøtterøy ;) . Men hva har skjedd med labben hennes?

Hun har operert bort en svulst på labben :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...