Gå til innhold
Hundesonen.no

Kleskode


Akita

Recommended Posts

Joggebukser? Min fastlege bruker en vanlig pen bukse paa jobb, ikke joggebukse, og frakk/skjorte paa overkroppen. Ellers saa vil jeg ikke kalle de buksene jeg har sett paa leger paa sykehus, joggebukser?

De som brukes på sykehusene, ja. Hva er definisjonen på joggebukse, egentlig? En litt løs i formen med strikk i linningen? Blir jo strengt tatt en joggebukse det, de buksene helsearbeiderne bruker på sykehuset.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Synes dere leger ser useriøse ut i sine joggebukser? Det er jo faktisk det de har på seg :frantics: Hihi, vet, drar den litt her, men måtte bare :whistle:

En del av de klærne som brukes på sykehus, er jo en grunn til at brukes. Ikke for at de skal "være dem" helt, men sikkert litt mer med tanke på hygiene og slikt. Det blir jo på en måte "uniformert".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En del av de klærne som brukes på sykehus, er jo en grunn til at brukes. Ikke for at de skal "være dem" helt, men sikkert litt mer med tanke på hygiene og slikt. Det blir jo på en måte "uniformert".

Ja, jeg tenker også mer på det som uniformert. Poenget var bare at ikke alle trenger å gå pyntet for å få respekt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og er helt enig i det du sier. Men nå ser eg ikke kundene mine. Sitter opp og ned på en stol hele dagen

Men du har kanskje kollegaer som ser deg? Ikke alle synes det er like motiverende å jobbe i et miljø der folk stiller i alle mulig slags klær. Det har jo også noe med intrykket firmaet ønsker å gi utad også, om det kommer kunder på besøk, konsulenter eller andre utenforstående.

Men for å virke særdeles gammel, så vokser man ofte av seg "jeg må gå i hva jeg vil for å trives" holdning, og man takler det på en helt annen måte å følge kleskoder og likevel være komfortabel. Det finnes mye komfortable klær ute på markedet om man gidder å leite litt, og jenter har jo et ganske stodt utvalg til å være OK kledd og komfortabel.

Ja, jeg tenker også mer på det som uniformert. Poenget var bare at ikke alle trenger å gå pyntet for å få respekt.

Men det er jo en mellomting mellom joggebukser og gallakjole også... Man trenger ikke alltid være "pyntet" for å være på jobb, så sant man ikke mener at alt bortsett fra joggebukse og onepice er pyntet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes igrunn det er rart at dette er et diskusjonstema engang jeg ... Man kler seg selvsagt etter jobben man har, og følger eventuelle kleskoder arbeidsplassen har. Jeg har jobbet på arbeidsplasser uten kleskode, arbeidsplasser hvor jeg måtte være pen og pyntet (ikke jeans og genser), arbeidsplass hvor det å være pyntet ville vært uprofesjonelt (nei, ikke som bonde- men som assistent for forskere), og arbeidsplass hvor det ble forventet at jeg hadde funksjonelle klær som jeg ikke var redd for. For meg er det like logisk som at man ikke kommer på jobb uten å være ren og ordentlig ellers. Man kler seg etter forholdene, etter personlig smak når man kan, og på en måte som gjør at man kan utføre jobben bra :frantics: Men joggebukse på intervju ville jeg aldri kommet i altså! Forøvrig synes jeg det er stor forskjell på joggebukser og jeg ... En svart dansebukse i pent, tynt bomullsstoff med en fin og passende topp til er for meg mye mindre slaskete enn f.eks en slengete jeans med en college til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...