Gå til innhold
Hundesonen.no

Bryllupsgave - usikker på hvor mye vi skal gi


Maretingen

Recommended Posts

Skrevet

Nå ble jeg usikker her. Så da må jeg spørre sonisene :icon_redface:

Vi skal i bryllup til helgen til sambos bestekompis siden barndommen. Vi ser på dem som våre nærmeste venner og tilbringer mye tid sammen.

Så kommer spørsmålet: hva er passende/vanlig verdi på bryllupsgaven i slike tilfeller? Gaven blir ren kontantgave som bidrag til oppussingbudsjett, men hvor mye? :icon_confused: Hva mener dere?

Skrevet

Skal selv i bryllup til helga.

Her har vi 3 andre av "vennekvaretten" Altså vi som har hunget sammen i tykt og tynt, og vigav 500 hver.

Syns det er passende men det er jo opp til hver enkelt å vurdere :icon_confused:

Skrevet

Lillesøster hadde bryllup i helga, og de fikk vel alt fra 500,- til 1500,- fra gode venner. Tror vel vi hadde lagt oss på en liten tusenlapp i samme situasjon.

Skrevet

Gi etter hva man har råd til.

Da vi var i bryllup for ett par år siden (mannen min var forlover) så gav vi 2000,- som bidrag til bryllupsreise.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...