Gå til innhold
Hundesonen.no

Billig måte å komme seg fra Bø til Trondheim på


Guest lijenta

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal i begravelse i Trondheim og skulle gjerne hatt tips om billigste måten å komme seg dit på. Det ser ut til at jeg skal være der på fredagen. Så klart så har jeg kikket på returbil men der må jeg betale driftsutgiftene på dem som ligger der og da kan jeg like godt ta toget herfa og tilbake som da blir billigere enn en tur med returbil.Natttog opp og ned koster forresten 966 tur retur fordi jeg går under uføre. Sikkert pluss for seng da.

Skrevet

For sovekupé betaler man 850 kroner + billett. Sier man seg villig til å sitte, betaler du kun billetten.

Jeg har tatt tog motsatt vei et par ganger (Trondheim - Bø - Trondheim), og det er i grunnen veldig lettvindt. :icon_clapping: Jeg ville tatt et kjapt søk hos nsb.no, lavprisekspressen.no og nor-way.no og sjekket priser, og deretter bestilt så fort som mulig. Det blir dyrere jo nærmere avgangsdato du kommer. Er du litt fleksibel, kan du sikkert spare et par hundrelapper hver vei (i forhold til ventetid, nattog vs. dagtog osv). Sjekk ut ulike kombinasjonsmuligheter - f.eks. buss mellom Bø og Oslo, tog mellom Oslo og Trheim, buss tilbake til Oslo og tog tilbake til Bø, osv.

Skrevet

takk for ideene. Det ble at jeg skal reise med tog og tiden ble mandags kveld til onsdag morgen og prisen ble mindre enn jeg fant så jeg er fornøyd med den.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...