Gå til innhold
Hundesonen.no

Gorm og Pablo må dø fordi "de ser farlige ut"!


lillekarma

Amstaff  

7 stemmer

  1. 1.

    • Er misforståtte
      7
    • Er farlige
      0


Recommended Posts

Skrevet

Brødrene Gorm og Pablo ble for syv år siden hentet fra et omplasseringshjem i Sverige. De har levd lykkelige og fine liv, uten å bråke eller skade noen, helt til politiet kom på døra til familien Rusthaug på Kløfta. Politiet hadde fått en telefon om at de hadde amstaffer, og at hundene så farlige ut. Gorm og Pablo er ikke amstaffer, men blandinsrase. Familien fikk ingen papirer på de, og de vet ikke hvem mor og far er. Nå må guttene dø, uten å ha gjort noe galt. Enda de er blandingsrase og ble ført inn i landet før den nye hundelove ble innført. Hva kan de gjøre for å få hundene tilbake? Vi trenger hjelp! Familien Rusthaug trenger all den støtten de kan få, for å få guttene sine hjem i gjen! Bli med i deres facebookgruppe: http://www.facebook.com/group.php?gid=145928518776988&v=wall&ref=notif#!/group.php?gid=145928518776988&v=wall&ref=notif

Vi vet alle at hunder blir, som eier gjør! Amstaffer har fått et dårlig rykte forde de har blitt mishandlet. De er ikke onde dyr, og er fantastiske familiehunder når de blir tatt godt vare på - akkurat som alle andre! Da Pablo og Gorm ikke en gang er renrasede kamphunder - hvorfor må de dø? :D

Vær snill å si din mening her:

http://www.rb.no/lokale_nyheter/article5308815.ece

post-6723-1284493684,8559_thumb.jpg

Skrevet

Hva er det blandingene består av? Hvis man ikke vet hva slags raser eller blandinger foreldrene er, så er det godt mulig at de kan være amstaff eller pitbull, eller blandinger med amstaff/pitbull. Kan eierne dokumentere når hundene ble anskaffet?

Skrevet

Hva er det blandingene består av? Hvis man ikke vet hva slags raser eller blandinger foreldrene er, så er det godt mulig at de kan være amstaff eller pitbull, eller blandinger med amstaff/pitbull. Kan eierne dokumentere når hundene ble anskaffet?

Jeg har ikke helt lest meg inn i den regelen, men er da det å være 50% amstaff/pitbull også ulovlig? Jeg vet ikke noe om dukumentasjon, bortsett fra at de ikke fikk stamtavle etc. Må man ikke registrere disse hundene når man tar dem inn i landet? For da kan det hende at de har noe å gå på.

Skrevet

Jeg har ikke helt lest meg inn i den regelen, men er da det å være 50% amstaff/pitbull også ulovlig? Jeg vet ikke noe om dukumentasjon, bortsett fra at de ikke fikk stamtavle etc. Må man ikke registrere disse hundene når man tar dem inn i landet? For da kan det hende at de har noe å gå på.

Ja, alle former for blandinger av de forbudte raser, omså det bare er 10% gjør at de er forbudte i Norge.

Skrevet

Hmm. Det står ikke noe om det i loven. http://lovdata.no/for/sf/jd/xd-20040820-1204.html

har du noen henvisninger?

Står i første paragraf, andre avsnitt. Min utheving.

§ 1. Forbud mot farlige hunder

Det er forbudt å holde, avle eller innføre farlige hunder, eller å innføre sæd eller embryo fra farlige hunder.

Hunder av følgende typer, og blandinger der en eller flere av disse er med, anses som farlige hunder, uansett blandingsforhold:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...