Gå til innhold
Hundesonen.no

Noe til å ha under vannskålen?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg passer en del hunder og mange av de søler fryktelig rundt vannskålen. Når de står der og slafser i seg vann og så havner så mye vann rundt skålen av en eller annen grunn. Hos Luna skjer det ikke, dog hun har en skål med høye kanter. Jeg har prøvd håndkle, pappplate med håndkle rundt, plastikkpose med håndkle rundt, sånn plastikkmatte jeg tegnet på før med, håndkle rundt og gudene vet hva. Vi har furugulv som ikke tåler å være lenge fuktig, og selvom jeg tørker så godt jeg kan blir det fort vått igjen..

Så, noen som vet hva jeg kan gjøre? Passer en flat nå, har hatt han siden lørdag og skal ha han to uker til. Han er ikke så verst, men det kommer vann rundt skålen hans òg (han har store skåler, men ganske lave kanter).

Skrevet

Aviser under skålene? Evt. håndduk under og avis øverst? Du har ikke mulighet til å sette skålene på badet eller noe, der det ikke er furugulv, men som sørger for at de alikevel har fri tilgang til vann?:wub:

Skrevet

Har ei som griser skikkelig når hun drikker. Så eneste som funker her er avispapir. Det ser jo ikke pent ut, men man må jo holde det tørt. Har brukt slike plastunderlag tidligere, men der samler vannet seg under og det blir fuktig på gulvet.

Skrevet

Jeg har vannskålen oppi et brett med kant, fungerer greit det :wub: I tillegg vet jeg at man får kjøpt matter beregnet spesielt til vannsøl, så jeg vurderer å kjøpe en sånn til å legge under brettet igjen.

Skrevet

Kjenner igjen problemet. Slafsa her i huset har fått laminaten til å reise seg :aww:

Gubben fant et slags serveringsbrett på en av disse bilstæsjbutikkene. Det er stort og har kanter som er 3-6 cm høye. Det er i myk hardplast (selvmotsigelse, I know :wub: ) og har fungert topp. God plass til to skåler på 1,5 L

Skal sjekke med gubben i morgen hvor han har kjøpt det. Tror uansett at det ikke kostet stort. Ikke veldig pent, men veldig praktisk :hmm:

Skrevet

Gubben fant et slags serveringsbrett på en av disse bilstæsjbutikkene. Det er stort og har kanter som er 3-6 cm høye. Det er i myk hardplast (selvmotsigelse, I know :wub: ) og har fungert topp. God plass til to skåler på 1,5 L

Kjøpt på biltema. er egentlig ett brett til å sette våte sko på. Min link

Skrevet

Aviser under skålene? Evt. håndduk under og avis øverst? Du har ikke mulighet til å sette skålene på badet eller noe, der det ikke er furugulv, men som sørger for at de alikevel har fri tilgang til vann?:wub:

Ja, det har jeg også prøvd, men vannet trekker gjennom og da er jeg like langt. :/ Er litt vanskelig å ha skålene på badene, vi har jo fliser i gangen også, men der er det litt trangt. Ute i kjellerstuen er det også fliser, men der får ikke hunden komme inn (katten må ha et sted å være han også, andre hunder har lett for å jage ham). :aww:

Har ei som griser skikkelig når hun drikker. Så eneste som funker her er avispapir. Det ser jo ikke pent ut, men man må jo holde det tørt. Har brukt slike plastunderlag tidligere, men der samler vannet seg under og det blir fuktig på gulvet.

Ja, det er akkurat det som skjedde her også.

Hva med en non-splash vannskål?

http://www.handlers...spx?c=10&sc=640

Noen flere med erfaring med disse? De i plastik var jo ikke så dyre. :aww:

Men ellers, det hørtes smart ut med disse serveringsbrettene! Det kan være verdt å prøve. :hmm:

Skrevet

Hvis det ikke dreier seg om egen hund men bare besøkende, altså ikke hele tiden, så er jo voksduk enkelt og greit? Det er sjelden videre pent, men for midlertidige løsninger er det jo helt greit (også kan man jo unngå de mest grelle mønster og farger som er å få). De kommer jo gjerne på rull, 1 til 1,5 meter bredt, så kjøper du så mange meter lengde du føler for, og klipper større eller mindre duker utav det. Tar liten plass når du ruller/bretter sammen og stapper i en skuff til neste gang. Blir ikke like i veien som et brett med kant, dersom du trenger ganske stort, siden du slipper å tråkke rundt på utsiden med mindre du ser en våt flekk du ikke vil putte sokken i. Ikke er det noen kant å være uheldig å tråkke på, som velter hele herligheten, heller. Og ganske billig.

Har selv kjøpt inn metervis med 1,4m bred voksduk nå nettopp, bl.a. for å klippe til en duk som passer kjøkkenbordet, så det kan brukes til kloklipp og slikt.

Også kan man jo alltids investere i antisøle-skål om man vil, og kombinere :wub:

Vi har også sånn kjekt tregulv, forresten. Herlig å stå og gå på, men noe dritt å vaske, og krise hver gang man velter en kaffekopp eller en av de firbente har et uhell. Og for sikkerhets skyld så er det jo sprekker på størrelse med et middels juv mellom mange av plankene. Skikkelig praktisk. Så her skal det byttes! Laminat av god kvalitet er foreløpig høyest på lista, untatt gangen - der vil jeg ha fliser.

Skrevet

Tenkte på det samme.. eneste som stoppet megaslafsen setter Iver hos mamma! I tillegg til at sølte når han drakk, så stappet han labber og alt mulig oppi fatet, og man kunne som regel svømme på kjøkkenet etter at han hadde drukket!

Amiga klarer fint å tippe den også hun.... :wub:

Eneste som fungerer her er å ha det på våtrommet, men border collien har en matbrikke under.

Veninna mi sin puddel er derimot verdens største sølekopp og de har et vanlig plastkar som du bruker når du henter tøy etc og satte vannet oppi der, kommer seg skjeldent ut derfra da.

Skrevet

Amiga klarer fint å tippe den også hun.... :wub:

Eneste som fungerer her er å ha det på våtrommet, men border collien har en matbrikke under.

Veninna mi sin puddel er derimot verdens største sølekopp og de har et vanlig plastkar som du bruker når du henter tøy etc og satte vannet oppi der, kommer seg skjeldent ut derfra da.

Ja, det er jo også en god ide, og kan tilogmed ordnes som en permanent løsning uten at det ser stygt ut :) Et fint trau av noe slag, høyt nok, men så hunden(e) rekker over kanten uten kløn og ubehag, og om nødvendig kle det med noe vanntett på innsida selv om det ikke er av slikt materiale, også plassere en vannskål eller to oppi.

Skrevet

Noen flere med erfaring med disse? De i plastik var jo ikke så dyre. :icon_confused:

Mange hunder "sikler" jo etter at de har drukket, da vil ikke en sånn skål hjelpe så mye. Men hvis problemet er at det skvulper ut av skålen mens de drikker så er de skålene kjempefine synes jeg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...