Gå til innhold
Hundesonen.no

Hopp opp i armene mine!!


Line_

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lært Felix å hoppe opp i armene mine!! kjempe tøfft!!! :lol: Han kan det ikke hundre prosent endda, men hvis jeg bare bøyer meg litt i knærne så hopper han opp på kommando "hopp opp"..Skal se om jeg får fiilma det en dag!! :)

Skrevet
så flink liten hund :D trukke jeg skal prøve å lære toya det... hu hadde bare velta meg over ende... se det for dere`? :lol:

Haha :) Ja, det hadde blitt festelig!!!

Skrevet

Haha :) Ja, det hadde blitt festelig!!!

ja ikke sant :P

en over 30 kg tung hund... "hopp opp i armene mine" *DUUUUUUNK*

AUUUUUUUUUUUE hehhee...

fikk ett morsomt bilde i hue nå.... :P:D

Skrevet
Et triks du kan lære Mona IW! :lol:

Ja, det hadde vært ENDA bedre!!!! :) (da vet du hvordan Mona hadde det når hun ble tråkka på av hesten) :D

Skrevet

Ja, det hadde vært ENDA bedre!!!! :) (da vet du hvordan Mona hadde det når hun ble tråkka på av hesten) :D

Haha :D Tror ikke jeg skal lære henne det nei :P

Skrevet
Jeg har lært Felix å hoppe opp i armene mine!! kjempe tøfft!!! :cry: Han kan det ikke hundre prosent endda' date=' men hvis jeg bare bøyer meg litt i knærne så hopper han opp på kommando "hopp opp"..Skal se om jeg får fiilma det en dag!! :)[/quote']

Så flink dere er... Hvordan lærte du han det?

Skrevet

Satt først på bakken (knærna), sånn at det var lett å hoppe opp i fanget mitt, så satt jeg meg lenger og lenger opp, men sånn at han kunne hoppe opp på fanget mitt fremdeles, så gjorde jeg fanget mitt på en måte skråere og skråere, men passet på å fange han med armene uten at han fikk en skremmende opplevelse.. Veldig enkelt egentlig. Brukte klikker, men jeg måtte lokke litt på begynnelsen.. :cry:

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

HeHe...Sovna søtt her ei natt Iw...Lå å tenkte på deg og Mona..:) Mona hoppa opp i fanget ditt og du...*DUNK* HaHa... :)

Skrevet
Jeg har lært Felix å hoppe opp i armene mine!! kjempe tøfft!!! :) Han kan det ikke hundre prosent endda' date=' men hvis jeg bare bøyer meg litt i knærne så hopper han opp på kommando "hopp opp"..Skal se om jeg får fiilma det en dag!! :)[/quote']

Flink vofs :D Det vil jeg prøve å lære min hund! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...