Gå til innhold
Hundesonen.no

Bra bok med masse forskjellige hundetriks?


Recommended Posts

Har lyst på en bok som kan inspirere til å lære inn nye triks, og som illustrerer dette på en god måte. Noen forslag til gode, innholdsrike bøker? Klikkertrener og shaper.

(har lyst på nye hundebøker generelt, så om det er noen jeg MÅ ha, rop ut. Andre emner og)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Boken "Hundetriks" av Mary Ray og Justine Harding er morsom, men jeg syntes mange av triksene er standard, fvf og bli og sånn, men også noe morsomt.

Ellers så anbefaler jeg deg å sjekke på freestyle lignende ting, der er det mye morsomme triks :aww: Kanskje jeg ser deg på en konkurranse etterhvert :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Greit med litt standard og, fvf har vi ikke peiling på her, så hadde jo vært gøy å lære det inn :) Han kan litt diverse, bla. sitte bamse, danse (snurre), krype og sånn halveis spille død, men kunne tenkte meg en effektiv oppskrift for å få ferdigstilt det, det er en litt for langsom død :aww:

Freestyleting er sikkert morsomt, er jo bare for moro skyld dette her, så sikkert mange gode ideer i slike bøker. Konkurranse er nok uaktuelt, Casper har bedre rytmesans enn meg for å si det slik :)

Takk for tips :P

Oj shit, har trikse-utfordring med charpi her inne denne uken, og utfordringen var bla. å gå minst tre skritt slalom mellom beina! Vi har ikke begynt enda :S

Anebergen, sto ikke noe om at det var klikkertrening, er egentlig bare det jeg er ute etter, synes det er så gøy nemlig. Men takk likevel :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det nå jeg skal si at man ikke trenger rytme for freestyle :aww:

Det er sant, og konkurranse er jo bare for gøy! :) Det er faktisk en prikkehund som konkurrer fra før :) Hint hint

Neida, men det er kjempegøy å lære triks, sånn tips ut i lufta, hoppe over arm, ben. Lage ring med armene og hoppe gjennom (med store hunder lar man bare hundene liksom åpne sirkelen for å komme gjennom om du skjønner.

Hi-five på føttene dine istedenfor standard på hendene, knær for større hunder er kanskje lettere.

Men nå er jeg litt på bærtur, men freestyle bøker er gøy, og grenen bygger jo på klikkertrening, selvom man kan trene som man vil :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ah ja, er det en tispe? Holly? :) Nei altså, liker egentlig ikke konkurranser, blir så nervøs. Så i første omgang får vi holde oss til utstilling haha

Hoppe gjennom armer hørtes gøy ut, det skal vi prøve på :aww: Du er ikke helt på bærtur, fint med litt inspirasjon til jeg får kjøpt en bok, kan jo ta sin tid det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ah ja, er det en tispe? Holly? :) Nei altså, liker egentlig ikke konkurranser, blir så nervøs. Så i første omgang får vi holde oss til utstilling haha

Hoppe gjennom armer hørtes gøy ut, det skal vi prøve på :aww: Du er ikke helt på bærtur, fint med litt inspirasjon til jeg får kjøpt en bok, kan jo ta sin tid det :)

Holly ja :P

Det er veldig gøy, du finner sikkert noen klipp på youtube, søk freestyle dance dogs eller noe. Så kan du jo ta småting fra programmene til folk :)

Rulle rundt samtidig som eier er noe jeg syntes ser kjempekult ut, dessverre er Tinka en altfor kvikk jente, og ville nok ikke klart å rulle like rolig som meg :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...