Gå til innhold
Hundesonen.no

Nye tarantella bilder


PsychoLynx

Recommended Posts

Så flotte bilder! Jeg må ærlig innrømme at jeg synes de er litt fryktelige :) Jeg hadde nok ikke sovet mange timene på natta om jeg hadde disse i hus... :D

Hehe, jeg hadde mareritt de to første nettene, så roet deg seg over tid. Nå bryr jeg meg ikke lenger og kan håndtere dem :D

Kjempeflotte bilder! Kunne ønske jeg turte å ta ut mine he he. Den ene tellaen min starta å bytte ham idag, er spent på om hun overlever det. Virker ikke så veldig gjennomført det nettet :D

Hvordan gikk det med hamskifte? Nettet har ikke noen funksjon egentlig, må bare sørge for at det er nok fukt hos tellaen, og hjelpe til om det skjer noe.

Vi holdt på å miste Vagans'n vår på forrige hamskifte. Hun har slitt med det ene beinet sitt siden hun kom til oss, og det har gått greit gjennom flere hamskift. Men nå sist begynte hun å blø mye, og da vi oppdaget det var det nesten for sent. Måtte ta henne ut, stoppe blødningen med talkum, og legge henne i en fuktboks det neste døgnet. Da kom hun seg heldigvis igjen. Vi følger nøye med nå som det snart er klart for enda et hamskift.

*GRØSS* :) Men utrolig flotte bilder.. Dette kan du Marit :)

Takk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan gikk det med hamskifte? Nettet har ikke noen funksjon egentlig, må bare sørge for at det er nok fukt hos tellaen, og hjelpe til om det skjer noe.

Vi holdt på å miste Vagans'n vår på forrige hamskifte. Hun har slitt med det ene beinet sitt siden hun kom til oss, og det har gått greit gjennom flere hamskift. Men nå sist begynte hun å blø mye, og da vi oppdaget det var det nesten for sent. Måtte ta henne ut, stoppe blødningen med talkum, og legge henne i en fuktboks det neste døgnet. Da kom hun seg heldigvis igjen. Vi følger nøye med nå som det snart er klart for enda et hamskift.

Gikk bra! Hun hadde laget seg en trang hule inntil glasset som var som en "spiral" på en måte. Hun holdt på nesten ett døgn for å få det til, synes det var litt vel lenge? Nå er hun helt ute og enorm! Ser ut som hun chiller litt for å få igjen krefter. Hadde vært kjipt om hun døde, er jo glad i henne og den typen er så vanskelig å få tak i.

Den andre tellaen min lå under steinen sin i nesten en mnd etter hamskiftet sist...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

De bruker noen få dager på å komme seg igjen etter et hamskifte, og man bør ikke fore dem på 2 uker, fordi de er mer sårbare for skader.

Et døgn er ganske lenge ja, var det fuktig nok i terra? Her er det vel alt fra 3-4 til 6-7 timer vi har opplevd tror jeg. Men hovedsaklig rundt 4 timer.

Hva slags rase er det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prøvde å mate hu for en uke siden, den ville hun ikke ha. Tror hun har blitt skikkelig emo-Sara :innocent: Hun hadde veldig dårlig plass der hun var før, og ingen klatreplass, tror det er derfor hun sleit litt med sitt første hamskift her hos oss. Sara er en poecilotheria metallica.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ahhhh, hvor gammel er hu? Fullvoksen og kjønnsmoden? :ahappy: En kamerat har en metallica hann som kanskje skulle fått utnyttet manndommen sin før han dør :P Intr? :P

Hvor lenge har du hatt henne? Hva slags terra bor hu i? Bilde? :P Nysgjerrig jeg. Er for lite tellatråder her inne :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er vel 1,5 år kanskje? Babiser er absolutt interessant! :ahappy: Tror hun har ett hamskifte eller to til før hun er fullvoksen. Kjøpte henne i mai, hun er veldig søt og snill! Han som hadde henne før tok henne opp med henda :P

Har bare bilder fra før hamskiften, er midt i flytting nå.

eddiser020.jpg

img6544n.jpg

Gammelt bilde av der hun bor, er stappfult av spindelvev der nå heh.

terrarielite.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Hanner lever sjelden mer enn et par år etter de er kjønnsmodne, noe som varierer fra art til art. Men 4-5 år kanskje. Hunnene kan fint leve i 20-25 år. (også noe artsavhengig). Og ja, om man ikke tar ut hannen etter en parring, så vil sannsynligvis hunnen drepe den. (dette er vel også muligens raseavhengig, men ja... )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja er det :) fin art det ! hun jeg har er også et veldig hyggelig "gemytt", ikke aggresiv i det hele tatt.. bare litt skvetten da, så sparker gjerne en del hår da.. og rasler når hun går :wub: Har en slings etter henne også, hadde vært morro om det var en hunn det også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...