Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei!


ElleBelle

Recommended Posts

Hei!

Må presentere meg selv etter å ha vært medlem en stund :icon_redface: Jeg er en jente på 18 år som er hundeeier av en liten hund på 5 måneder. Hun heter Bella og er blanding mellom Papillon og Norfolk terrier. Skal ha henne i tre år. Har planer om å starte med klikkertrening. Må bare sette meg ordentlig inn i det før jeg tør å prøve. Har kjøpt boken: Klikkertrening for din hund, og er godt i gang med å lese den :lol:

Så litt info om meg selv: Jeg går siste året på VGS, jobber som kassadame og har hest på halvfôr. Har kjæreste og bor i egen hybel hjemme hos mamma. Neste år skal jeg forhåpentligvis studere økonomi og administrasjon på høgskole. Hvis jeg ikke finner leilighet der jeg kan ha hund, blir Bella igjen hos mamma og min stefar fram til søsteren min er ferdig utdannet om tre år. Vi har en hund fra før. Han heter Buster, er snart 11 år gammel og er blanding mellom litt av hvert. Tenkte å klikkertrene med han også når jeg har lært det ordentlig.

Skal lage egen bildetråd etter hvert :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...