Gå til innhold
Hundesonen.no

HJELP! Rottweiler med trang til å gjøre fra seg på trappen vår


Skotte1979

Recommended Posts

Skrevet

Hei, trenger hjelp til å bli "kvitt" en Rottweiler som pisser på trappen vår flere ganger daglig. Hundeeieren som går forbi huset vårt er av det slaget man helst unngår å se i øynene og jeg vil for all del ikke ha noen konfrontasjon med dette mennesket. Har lest noe om "Get Off" og andre typer spray man kan bruke for å ungå dette problemet. Fungerer disse sprayene, noen som har erfaring med dette og som har evt noen andre tips å komme med?

Fortvilet huseier, fremtidig Kooiker-eier

Skrevet

Først må trappa og området rundt skures helt rent for å få vekk pisslukta, på bakken kan dere bruke kalk og vanne godt, trappa skures ned med klor om det er metall og eddik om det er treverk. Strø deretter finmalt pepper og chili helt fra veien og inn til trappa, dette svir som f*** i hundeneser, men er helt ufarlig. kjøp gjerne på innvandrershappe, det har de kilosposer med slikt. Høres kanskje grusomt ut, men når dere ikke kan bli kvitt eier, må dere bli kvitt hunden. Har dere mulighet til å sperre av med f.eks kompostgrinder også er det en fordel, om eier ikke bryr seg kan det være at hunden har mer "sperre"

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...