Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Molly er navnet på denne søte frøkna, 4/5 år, med epilepsi, fra RSPCA i England.

Jeg og pelsen var å besøkte henne 7 ganger før det ble bestemt at hun skulle være med oss hjem. Da hadde ingen vist interesse for henne siden hun ankom senteret, så da følte jeg vel kanskje at det var litt 'meant to be' :rolleyes2:

Hun røytet noe vanvittig, var blass, fettete og flassete i pelsen, og det har bedret seg enormt på en uke og et bad.

Frøken Molly er en svært bedaglig, litt overvektig og veldig hengiven frøken som vil sette seg rett foran deg til enhver tid for å bli klødd på og koset meg. Reagerer du ikke raskt nok, vil du få et dytt med snuta, eller en pote i fanget. :whistle:

Hun er flink rundt mat og med leker, går pent i bånd og løs, hopper ikke, tigger ikke, ingen problematferd eller uvaner, flink med andre hunder - hun er bare helt herlig å ha i hus. Leker fint (og høylytt) med sin nye lillebror, og er veldig så tålmodig med han.

Det er tydelig at hun hverken har hatt mye mosjon eller hjernetrim i sitt forrige hjem, men hun kan sitt, bli og gi labb. Bortsett fra det er hun litt 'tafatt'. Er hun ikke på tur så sover hun eller vil ha kos. Vi har i løpet av uka lært at det å leke er gøy, like gøy som å løpe fritt på jordet og være tulling med mamsen. Hun kommer seg veldig, og jeg er opptatt av at hun skal ha et innholdsrikt liv.

Vi skal gå litt spor for moro skyld, og trene litt hobbylydighet håper jeg.

IMG_5759.jpg

IMG_5799.jpg

IMG_5777.jpg

IMG_5765.jpg

IMG_5757.jpg

IMG_5732.jpg

IMG_5728.jpg

Endret av minimoo
Skrevet

Uffda, jeg ser de alle sammen :rolleyes2:

De blir veldig rare og brede hvis jeg bruker opplastningsfunksjonen :whistle:

Får prøve det da

Skrevet

Nåmen där var fröken Molly ja :whistle: så söt!

Diggar den sista bilden där hon står :rolleyes2:

Hon verkar vara en riktig kosejente och heldig är hon som fått komma till dig :whistle:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Her er noen ferske bilder av frøken Molly, som nå har vært her i 16 dager.

Ting går strålende, og vi koser oss masse alle sammen :icon_redface:

Imorgen skal hun veies igjen, og det blir spennende å se om vi har vært flinke :cry: Hun er hvertfall i mye bedre form, og pelsen hennes har blitt helt herlig

IMG_5842.jpg

IMG_5820.jpg

IMG_5828.jpg

IMG_5832.jpg

IMG_5831.jpg

  • 1 year later...
Skrevet

Lenge siden oppdatering :)

Molly har vært her i 17 mnd og alt går veldig bra. Bortsett fra at hun er vanvittig reaktiv når hun går i bånd. Det trener vi sakte men sikker på.

Det viser seg at hun er rundt 7-8 år gammel og ikke 5-6 som ble fortalt av RSPCA.

Sliter fortsatt med overvekt, til tross for lightfor, godt med trim og små porsjoner. Håper det blir bedre nå som vi prøver å få henne (i samråd med vet) av epilepsimedisinene.

Ellers er hun det slappeste, rareste, dummeste, mest kosete kreket jeg har møtt, og hun er veldig, veldig vakker.

IMG_6770.jpg

IMG_6401.jpg

IMG_6760.jpg

IMG_7092.jpg

IMG_7122.jpg

IMG_7124.jpg

Skrevet

Så upassende smileyene i de eldre innleggene har blitt nå :P

Jaa, har sett mye av det i eldre tråder- folk som 'ler' i triste innlegg osv. ikke bra :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...