Gå til innhold
Hundesonen.no

Nissan Qashqai og hundebur


SchäggApen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vurderer å kjøpe meg Nissan Qashqai+2, men er litt i tvil om det blir plass til et stort hundebur (bagasjerommet virker ikke så veldig høyt). Er det noen som har erfaring med denne bilen?

Skrevet

Jeg har ikke erfaring med bilen, men det bør være mulig å spore opp mål på bagasjerommet, eller til og med også prøvekjøre en før du kjøper? Og i så fall kan du jo måle og evt prøve med buret selv? :wub:

Skrevet

Jeg har ikke erfaring med bilen, men det bør være mulig å spore opp mål på bagasjerommet, eller til og med også prøvekjøre en før du kjøper? Og i så fall kan du jo måle og evt prøve med buret selv? :D

Jeg har ikke bilbur nå (bruker bilsele), så det blir vanskelig å prøve bilen med bur.

Jeg har nå vært en tur i bilbutikken og tatt noen mål. Høyden i bagasjerommet var 71cm. på det laveste punktet. Skal jeg greie å få buret inn og ut uten å ripe opp innventaret, så bør nok ikke buret være særlig høyere enn ca. 65cm.

Hvor høyt bur har dere andre med schäfer?

Skrevet

Jeg har den vanlige nissan quiashqaien og har to skråbur baki, usikker på hvordan +2 er i forhold.

Hvordan er den ellers, plassmessig? Er det plass til noe annet enn de to burene? (bagasje, pluss unge i baksetet?)

Skrevet

Kan ta bilde etterpå, har 2 skråbur, ene er fra dogman, andre er no sveiset greier som er hakket større. Det største buret må inn først (pga kanten bak) også dogman buret. Med 2 bur har vi 0 plass til bagasje baki. Må bruke baksetene.

Skrevet

Jeg har den vanlige nissan quiashqaien og har to skråbur baki, usikker på hvordan +2 er i forhold.

Høyde og bredde tror jeg er likt som på +2, men +2 har selvfølgelig lengre bagasjerom når de 2 ekstrasetene er lagt ned. Det er høyden jeg er litt skeptisk til.

Jessie er 8 måneder gammel, og allerede større enn de fleste fullvoksne schäfertisper. Hva har du i det største buret ditt? En voksen BC?

Hadde egentlig bestemt meg for en +2 med Tekna utstyrspakke og 4x4, men etter å ha kikket litt på Mitsubishi Outlander begynner jeg å bli litt i tvil. Virker som jeg sitter høyere og har bedre oversikt i Outlanderen. Det er nok også bedre plass til hunden. I Qashqaien får jeg mer utstyr og glasstaket som jeg likte kjempegodt.

Dette blir et vanskelig valg.

Skrevet

Høyde og bredde tror jeg er likt som på +2, men +2 har selvfølgelig lengre bagasjerom når de 2 ekstrasetene er lagt ned. Det er høyden jeg er litt skeptisk til.

Jessie er 8 måneder gammel, og allerede større enn de fleste fullvoksne schäfertisper. Hva har du i det største buret ditt? En voksen BC?

Hadde egentlig bestemt meg for en +2 med Tekna utstyrspakke og 4x4, men etter å ha kikket litt på Mitsubishi Outlander begynner jeg å bli litt i tvil. Virker som jeg sitter høyere og har bedre oversikt i Outlanderen. Det er nok også bedre plass til hunden. I Qashqaien får jeg mer utstyr og glasstaket som jeg likte kjempegodt.

Dette blir et vanskelig valg.

Det største buret har en fullvoksen BC i seg, det "lille" har corgi'en. BCen kan fint ligge i dogman buret (hun vil bare være med...betydde ikke så mye hvilket bur :D)

Skrevet

Det største buret har en fullvoksen BC i seg, det "lille" har corgi'en. BCen kan fint ligge i dogman buret (hun vil bare være med...betydde ikke så mye hvilket bur :aww:)

Takk for svar. Det ser ut som det er plass til enda et litt høyere bur enn det du har, så da bør det ikke være noe problem å få plass til Jessie heller.

Skal ta meg en ny tur til Mitsubishi-forhandleren også, og kikke nøyere på Outlanderen før jeg bestemmer meg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...