Gå til innhold
Hundesonen.no

En litt sen EFIT


Guest janson

Recommended Posts

Guest janson
Skrevet

Omsider kommer også mine bilder! En veldig rolig, men koselig augustsøndag:

12.jpg

1200: Klikker meg inn på hundesonen og innser at det er efitdag. Før den tid har vi rukket å gå tur, spise frokost, trene og leke litt. Prøver nå å bestemme meg for om det er trygt å la Mikke ligge alene på rommet (forrige gang gikk både sminke og en kontaktlinse som lå i en lukket skuff) mens jeg tar meg en dusj.

13.jpg

1300: Jeg tok sjansen og det gikk bra. Topolino har sneket seg under senga og sover videre.

14.jpg

1400: M sover fortsatt, jeg jobber med logoforslag til raseklubb og ser på film.

15.jpg

1500: Etter en kjapp lunsj tar vi turen ut. Vi går til min gamle barneskole og sjekker ut nye lekeplassen. Å sitte modell er altfor kjedelig, forteller Mikke.

16.jpg

1600: Det ble en «lang» tur. I utgangspunktet tar ikke ruta mer enn 15-20 min, men med en pinneglad valp og eier med kameraet i hånda tar det fort litt tid.

17.jpg

1700: Hjemme igjen. Jeg tar meg et glass melk og ser litt på golf, mens Mikke nyter noe som ikke ser fullt så godt ut.

18.jpg

1800: Mens Mikke er til lading jobber jeg med en bestilling. Dette er lille Leo.

1900: Denne fikk utgå da lilledyret sovnet på magen min. Jeg hadde ikke hjerte til å begynne å røre meg for å finne kameraet.

20.jpg

2000: Vi tar turen ut igjen; først for litt jordbærjakt (finner ingen), så litt fotografering for min del når jeg ser lavendelen. Mikke er ikke så begeistret – han vil ut i den store verden!

21.jpg

2100: Vafler med hjemmelaget syltetøy. Nam!

22.jpg

2200: Og vi er tilbake der hvor vi startet. Trollet har sovnet og jeg sitter igjen på macen. God natt!

Skrevet

Wow, fantastiske bilder! Jeg elsket stemningen i de! Hvilket kamera og objektiv har du? Og så klart, nydelig tegning! Det ser ut som at hodet stikker ut av arket på en måte :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
    • Jeg var medlem for lenge siden med ett annet brukernavn. Er det veldig stille her nå? Hvor er det blitt av de andre brukerne? Synd det. 
    • Når er det for varmt å ha hund ventende i bilen? Nå er det 10 grader ute på det varmeste her jeg bor. Hvis det hadde vært 15 grader så hadde det vært helt uaktuelt. Det blir kun lufting fem cm øverst i alle vinduer. Prøver å parkere i skyggen men redd det plutselig ikke blir skygge mere. Har en hund med normal kort pels og ikke tykk huskey pels.
    • Det er det vi sliter med også. Han sover nå på natten fra 23-06:30 og så sover han litt av og på i valpebingen mens vi er på jobb 07:45-12 og så fra 13-15. fra vi kommer hjem fra jobb til kveldsmat i 20:30 tiden klarer han ikke å slappe av. Vi har prøvd det meste, bur, binge, eget rom. Teppe over buret, musikk. Slite han ut på tur eller med søk og apport. Både mer og mindre aktivitet. Men ingen ting fungerer. men ellers lik i oppførsel som før. Selv om han nå sover mer på natten
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...