Gå til innhold
Hundesonen.no

En litt sen EFIT


Guest janson

Recommended Posts

Guest janson
Skrevet

Omsider kommer også mine bilder! En veldig rolig, men koselig augustsøndag:

12.jpg

1200: Klikker meg inn på hundesonen og innser at det er efitdag. Før den tid har vi rukket å gå tur, spise frokost, trene og leke litt. Prøver nå å bestemme meg for om det er trygt å la Mikke ligge alene på rommet (forrige gang gikk både sminke og en kontaktlinse som lå i en lukket skuff) mens jeg tar meg en dusj.

13.jpg

1300: Jeg tok sjansen og det gikk bra. Topolino har sneket seg under senga og sover videre.

14.jpg

1400: M sover fortsatt, jeg jobber med logoforslag til raseklubb og ser på film.

15.jpg

1500: Etter en kjapp lunsj tar vi turen ut. Vi går til min gamle barneskole og sjekker ut nye lekeplassen. Å sitte modell er altfor kjedelig, forteller Mikke.

16.jpg

1600: Det ble en «lang» tur. I utgangspunktet tar ikke ruta mer enn 15-20 min, men med en pinneglad valp og eier med kameraet i hånda tar det fort litt tid.

17.jpg

1700: Hjemme igjen. Jeg tar meg et glass melk og ser litt på golf, mens Mikke nyter noe som ikke ser fullt så godt ut.

18.jpg

1800: Mens Mikke er til lading jobber jeg med en bestilling. Dette er lille Leo.

1900: Denne fikk utgå da lilledyret sovnet på magen min. Jeg hadde ikke hjerte til å begynne å røre meg for å finne kameraet.

20.jpg

2000: Vi tar turen ut igjen; først for litt jordbærjakt (finner ingen), så litt fotografering for min del når jeg ser lavendelen. Mikke er ikke så begeistret – han vil ut i den store verden!

21.jpg

2100: Vafler med hjemmelaget syltetøy. Nam!

22.jpg

2200: Og vi er tilbake der hvor vi startet. Trollet har sovnet og jeg sitter igjen på macen. God natt!

Skrevet

Wow, fantastiske bilder! Jeg elsket stemningen i de! Hvilket kamera og objektiv har du? Og så klart, nydelig tegning! Det ser ut som at hodet stikker ut av arket på en måte :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...