Gå til innhold
Hundesonen.no

Bil til hund og barn


Recommended Posts

Klipper fra annen tråd, og starter egen for å ikke kuppe:

Etter at guttungen kom til verden byttet jeg ut Golfen til en Ford Mondeo Stasjonsvogn. Den har funket utmerket so far. Fått stappet inn ett barnesete, to voksne, barnevogn, 4 hunder og bagasje på det meste- men da var den fyllt til randen og vel så det.

Nå venter vi mini nr 2, og må muligens krype til korset og kjøpe Hiace e.l.

*Sukk*

Liker liksom å kjøre "personbil", jeg da.

Men skal man ha plass er det vel ikke så mange andre muligheter?

Vi må ha plass til:

*To voksne

*To barneseter

*To barnevogner

*4 medium bur

*Bagasje

--------

Sånn ellers skal jeg bruke bilen til jobb-pendling, og da trengs det jo ikke så mye mer enn meg og matpakka mi, liksom.

Hvor mye tar slike på mila?

Jeg ser på noe i prisklasse rundt 140000-170000.

Gode forslag? Jeg blir ør i hodet og finner ikke fram på Finn :)

Skal helst være:

*5 seter

* Nyere enn 2003-mod

* Gjerne Diesel, men intet krav

* Gjerne 4 wd, men intet krav

* Ikke rød!! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hi-ace er det i hvertfall god plass i, spesielt hvis du kjøper den lange utgaven :) Men skal du ha nyere modell med 4x4 er det dårlig svingradius på dem :) Den korte utgaven er noe bedre der :)

VW caravelle er jo i samme ulla :)

Lykke til med nytt bilkjøp :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noe sånt? Tror du vil få mer "personbilfølelse" i denne, enn i en caravelle/hiace-sak. En ekstremt stor fordel med denne er at den har flatt gulv, og i kombinasjon med at passasjersetene bak kan tas ut, så kan du altså møblere bilen nøyaktig slik du vil ha den, dvs at du kan kjøre med kun de fire setene du trenger, resten lagrer du på loftet. Barnas seter kan plasseres på hver sin side, fram eller bak, osv - alt ettersom hva som er mest praktisk. Passe god høyde under taket, så du får plass til endel bagasje oppå/under bur.

Når det gjelder prisen på denne, så finnes de også rimeligere, uten at de nødvendigvis er så mye eldre. Sikkert også billigere å kjøpe privat. :)

Vi har en lignende bil, men noe mindre, dog fremdeles 7 seter. To store bur går glatt bak (dvs Varikennel Large/Atlas 60) + litt småutstyr på sidene, sånn for å illustrere bredden du har å jobbe med. Hvis du er typen som liker å bygge bur i høyden, så er det nada problemo med 4 basenjibur pluss masse annet rart i disse bilene. Den vi har tar ca 0,5-6 på mila, bensin, 150hk. Om den passer dere sånn ellers vet jeg ikke, men siden du - i likhet med meg - heller ikke vil bli en "sånn der med caravelle/hiace", så er dette altså et mulig alternativ.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal du ha comfort så se etter caravelle, der får du mest comfort og "luksus", med meget god plass til alt...

Siden du sier du kan strekke deg mot 170.000 så er det håp om å finne en bra caravelle!

Pekepinne : http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=21137397

Vi ville ikke høyrer en 120.000 å fant tingen som var ny nok vs billig nok...

Så vi endte opp med grand-vitara som er en annen type bil igjen...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...