Gå til innhold
Hundesonen.no

Småpjusk hund


Recommended Posts

Skrevet

C har altså vært småpjusk siden mandag kveld. Da bæsjet hun masse den natta, har hatt bløt avføring siden. Kastet opp på onsdag. Har ikke fått mat av meg siden torsdag. Fått zoolac siden i går, men kastet opp litt igjen ved et par anledninger i dag. Har tilbudt henne mat i dag, men hun vil ikke ha (skånefor, fiskeboller og ris). Høyeste temp har vært 38.3, men ligger nå på ca 38 ganske stabilt. Hun drikker, og er ikke noe annerledes enn vanlig (har derfor ikke vært til vet).

Er det noen som vet om det går noe magegreier i Trheim nå?

Kan dette være en reaksjon på Exspot (hun ble dryppet mandag)?

Skrevet

Har dessverre ingen råd eller svar, men vil bare si god bedring til lille C.

Har hun blitt dryppet med Exspot tidligere?

Skrevet

På beardistreff for et par uker siden hørte jeg flere som sa at det går magesjau nå. Vi har heldigvis sluppet unna foreløpig. Beardisfolk er litt opptatt av dette med magesjau av en eller annen grunn.

Skrevet

Litt betryggende å høre, håper det er så "enkelt". Da bør det jo løse seg med litt tid, zoolac og snill mat. Fikk jo i henne litt kalkunfilet og ris i går, men det var bare til utlån gitt..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
    • Veldig bra! Da har du gjort det helt riktig  
    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...