Gå til innhold
Hundesonen.no

hundetreff i trondheim


Kristiin

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Noen som er intr. i å samles sammen til et hundetreff i trondheim nå i sommertidene?

Jeg har en briardmix på 1 år som går sammen med alle hunder : )

Skrevet

Det er etter hva folk vill. Milla kunne gjerne fått leke og boltre seg. Men om noen vill ha med trening så er jo det også fult mulig ;) På de treffene jeg har vært på før har det var slik at de som vill trene møter opp 30-60 min før de som kun vill leke kommer :)

Guest Dratini
Skrevet

Da tror jeg at vi ikke kommer, er ikke noe for "slippe-løs-springe-spinnvill-sammen"-treff :)

Skrevet

Da tror jeg at vi ikke kommer, er ikke noe for "slippe-løs-springe-spinnvill-sammen"-treff :rolleyes2:

Jeg vil være med på noen sånne "trene litt, gå litt tur uten fleining, kose litt, passere litt andre hunder"-treff :ahappy: For dødsseriøse trenetreff blir litt frustrerende for stakkars små valpedimlinger :rolleyes2: Og andre som fleiner rundt er altfor forstyrrende for lillemann. Menneh, nå skal vi på noe lignende i morra. Fellestrening hos brukshundklubben :whistle: Men helt sant, jeg vil gjerne ha flere anledninger i løpet av uka til sånne ting. Hvis det er noen interesse for slike treff også?

Skrevet

Blir gjerne med på en gå tur med hunder :rolleyes2: blir det lek, blir nok ikke rottweileren med, da hun kan fort bli for voldsom :rolleyes2:

Skrevet

hehe, jeg er av den ubesluttsometypen. :rolleyes2: Så dere inne på sonen her får finne ut hvordan type treff dere vill ha, og når det passer for dere. Er med på all slags treff vi. Vi er glad i treff der bikkja kan boltre seg og leke, men det er bra med både treningstreff og tur. Vi er veldig mobile! :rolleyes2:

Skrevet

Ja, liker veldig gjerne leke treff :rolleyes2: Men da må det nok være en hund som tåler litt :rolleyes2:

Guest Dratini
Skrevet

Jeg vil være med på noen sånne "trene litt, gå litt tur uten fleining, kose litt, passere litt andre hunder"-treff ;) For dødsseriøse trenetreff blir litt frustrerende for stakkars små valpedimlinger :banana: Og andre som fleiner rundt er altfor forstyrrende for lillemann. Menneh, nå skal vi på noe lignende i morra. Fellestrening hos brukshundklubben :banana: Men helt sant, jeg vil gjerne ha flere anledninger i løpet av uka til sånne ting. Hvis det er noen interesse for slike treff også?

Jeppers. Var noe slikt jeg tenkte på. Er veldig mange hunder som forbinder andre hunder med å så springe "tulling sammen", så det hadde vært fint om man kunne gå en tur og trene på litt daglidagse ting (f.eks. passeringstrening o.l. for de som ønsker) :) Jeg skal også se om jeg kommer meg på fellestreningene til NBHK etterhvert, men er avhengig av at sambo har fri når slike treninger er (hvis ikke må jeg ha med meg 2 unger i tillegg).

Skrevet

Vi er med på treninger! Passering, gå fint når andre hunder går forann/bak osv er ikke alltid like lett å trene på vanlig tur.

Skrevet

Vi vil også være med på trene-treff. Shensi er ikke alltid like enkel forbi/sammen andre hunder, veldig grei når de har hilst å sånt da, men hadde vært greit å fått til at hun kan passere hunder/gå sammen med hunder uten at hun skal bjeffe eller hoppe og sprette som en villhund fordi hun vil bort til hunden liksom! Hadde vært genialt!

Skrevet

ser ut til at det er endel som vil på sånn type " gå tur" treff da :aww: vært gøy å avtalt en dato da :rolleyes2:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Ingen som kan hjelpe oss med litt passeringstrening? Er ikke ofte vi møter hunder på tur her og som oftes så kommer de rett på oss rundt en sving og eg ender opp med å dra med meg Fredrik som begynner å bli ganske tung...

Skrevet

Jeg kan ikke være med på noe på enda en god uke. Løpetid er noe drit :lol:

Men kan ingen ta over rattet her og bestemme og sette en dato for tur eller trening? Jeg er helt udugelig til og stå ansvarlig for treff :blink:

Skrevet

Ja jeg er og udugelig til det og bestemme, er så ubesluttsom at det er fælt.. men kan vi ikke vente til endag der ALLE kan... selv om det bruker og være nermest umulig.. vært veldig greit å øvet mye på det å passere hunder. alle forskjellige hunder, viltre, greie osv osv :icon_redface:

Skrevet

Passeringstrening/gå tur med andre hunder-trening Torsdag den 26. i 5-6 tiden i moholt området. Hvem er med? Så langt en stykk landseer og en stykk rr.

Skrevet

Passeringstrening/gå tur med andre hunder-trening Torsdag den 26. i 5-6 tiden i moholt området. Hvem er med? Så langt en stykk landseer og en stykk rr.

Hvor i Moholtområdet da?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...