Gå til innhold
Hundesonen.no

Tredepute mangler delvis


fideco

Recommended Posts

Skrevet

Var nettopp ute med Misha på morgentur. Kastet litt ball på plenen, men den slapp hun straks hun hadde tatt den og satte heller i gang med å slikke ene poten sin. Jeg sjekka baklabben, og mellom tærne, mangler det litt av den ytterste tredeputen. Det er sårt og rødt, men ingen tegn til blod der.

Har ingen forklaring på hvordan dette har skjedd, og ikke merket noe på hunden før vi var ute nå, og det i maks fem minutter. Er det en typisk glasskår-skade eller kan det ha kommet av andre ting?

Hva kan vi bruke til å rense såret med og holder det med potesokk, eller bør vi forbinde det på annet vis? Hvor lang tid bruker slikt på å heles?

Skrevet

Casper har også fått et slikt kutt, som om man har tatt en kniv og bare skjært seg en skive, tror det var fra glasskår, masse rundt der vi bodde... Jeg bruker pyrisept (eller hva det nå heter), sårensk iallefall, så sånne firkantede plaster som ikke kleber, legger det på såret og surrer det fast med teip og bandasje, så en babysokk, surrer med teip, og ute en potesokk over. Dette har jeg brukt når han har hatt blødende sår da, om såret ikke blør eller væsker så holder det nok med en potesokk.

Skrevet

Nå har fått klippa litt pels på poten, rensa såret med pyriseptløsning, lagt på bandasje med salve og tapet godt sammen. Vi får ikke tar i potesokker før i morgen, og nå regner det ute.. Får prøve oss med et par plastposer rundt poten når vi går ut etterpå.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...