Gå til innhold
Hundesonen.no

Request Secret Spot / Timmi


Snickers
 Share

Recommended Posts

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har vi flyttet til Bergen og hunden trives ganske godt her. Myye mindre mark å ferdes i syns han, hjemme i Finnmark hadde vi jo marka rett utfor døra. Det er litt trist, kjedelig å måtte gå så mye

Tid for litt bilder av boffsen! Gladgutt! Bli me a muttern! Ser ut som alt annet enn en sheltie! Haha! Merkelig grimase I'll kill you! Tur på Fanafjellet Komm

Ja , da har gutten rundet 3 år siden siste oppdatering. Gratulerer, besteste boffsen!

Så nydelig han er!:) Sheltie-jenta mi blei litt betatt nå gitt.. Også så fin han blei uten den teite gipsen. Tenker han syns det var deilig og få av seg den ja :innocent:

Kjekt at du syns det, tusen takk. :lol: Tviler ikke på at Timmi hadde syntes det samme om din, hihi :lol:

Han syntes det var kjempedeilig ja! Kunne se det på hele ham, han ble mye mer bekvem. :lol: Og nå får han røre seg fritt i huset igjen også, DET er morsomt syns han! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Ja, nå er det gått mange siden jeg har skrevet hit. Nå har Timmi sin fot blitt helt bra igjen, han belaster den som normalt; Han går, løper og hopper som før. Vi har økt lengder og intensivitet på turene gradvis, og i går gikk vi en tur på ski i én hel time. Da sprang han løs selvfølgelig og koste seg masse. Han liker seg glugg ihjel når han får løpe løs og herje, det er tydelig at det var sårt savnet i tiden han gikk med bandasjen. Ellers så leker han masse med en av nabohundene, en samojed som kalles Vilge. Vi trener også mye freestyle og litt lydighet. :)

Han har fått mye pels nå, og på foten som brakk er det også grodd mer pels.

Siden det er så mørkt hos oss for tiden blir det ikke mye vellykkede bilder, men noen har jeg jo. :)

silhuett8mnd.jpg

Her ser man i allefall litt hvor bra foten er blitt. :P

Timmi8mnd005_2.jpg

Gladgutten!

Timmi8mnd021_2.jpg

Så poserer man litt..

Timmi8mnd023_2.jpg

Timmi8mnd036_2.jpg

Timmi8mnd039_2.jpg

Nydeligste mirakelhunden min :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Her følger litt 9mnd bilder av Timmi, sammen med Vilge, nabohunden vår. Vilge er en snill og god samojed som gjerne blir med å herjer litt :lol: Timmi prøver så godt han kan å holde følge, men det er ikke alltid like lett :lol: -20 grader når bildene ble tatt.

Sorry for bildespam, hehe.. :lol:

Timmi9mnd041.jpg

Timmi9mnd030.jpg

Timmi9mnd052.jpg

Timmi9mnd087.jpg

Timmi9mnd089.jpg

Timmi9mnd045.jpg

Timmi9mnd081.jpg

Timmi9mnd055.jpg

Timmi9mnd133.jpg

Timmi9mnd148.jpg

Timmi9mnd219.jpg

I finnmark har hunder ofte kun 3 bein!

Timmi9mnd250.jpg

Timmi9mnd109.jpg

Timmi9mnd165.jpg

Her i huset er vi veldig glad i pipeleker. :lol:

Timmi9mnd209.jpg

Timmi9mnd193.jpg

Timmi9mnd225.jpg

Kaldt, ja..

Timmi9mnd251.jpg

Timmi9mnd136.jpg

Timmi9mnd078.jpg

Timmi9mnd100.jpg

Timmi9mnd246.jpg

Selv om jeg ikke har allverdens peiling, så syns jeg han har fått en ganske fin figur.

Timmi9mnd241.jpg

Timmi9mnd216.jpg

Timmi9mnd233.jpg

Nydeligste :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Timmy er så vakker :lol:

kjempekul samojed da, spesielt når timmy fløy i nakken på han. så veldig kjent ut corgi stil her i huset :D

*Timmi, Ble sånn pga at det er mye lettere å rope! :lol:

Tusen takk. :lol: Joda, Vilge er kjempekul, det syns i allefall Timmi. Vilge er det store forbildet hans vettu. :lol:

Godt å se at han utvikler seg normalt. Han har fått en flott pels! Synes han er fin til å være 9 mnd. jeg :lol:

Ja, det syns jeg og. Utrolig at bruddet ikke påvirket benet på noen måte.

Takk! Kjempestas å høre fra en som kan sheltie! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For en pen hund du har!

Godt at benet er blitt helt bra igjen og :innocent:

Tuusen takk, varmer et "mammahjerte" :icon_confused: Ja, ikke sant!

Han har jo blitt kjempeflott! Artig med "hund-i-leik" bilder! :hmm:

Takker, hyggelig å høre! Ja, for en gangs skyld var det nok lys ute til å ta litt actionbilder. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Tid for noen nye bilder av gullet. :D

Merker på ham at han har blitt MYE mer voksen nå - 8-9 mnd gammel var han veldig "ungdom", med masse nykker, feks satt ikke inkallingen så bra på denne tiden. Nå har han blitt bedre igjen og er en veldig lydig gutt. Vi trener mye freestyle, synes han er ganske flink!

Han ser kanskje litt trist ut på disse bildene? Men god kvalitet på de, syns jeg.

bildervinter2011161.jpg

bildervinter2011155.jpg

bildervinter2011179.jpg

Lille poten :D

bildervinter2011150.jpg

Base i snøen er...

bildervinter2011213.jpg

Morsomt! :P

bildervinter2011215.jpg

Halvhjerta forsøk på oppstillingsbilde.

bildervinter2011278.jpg

bildervinter2011279.jpg

Timmi når han bukker :)

bildervinter2011282.jpg

Og til slutt.. Noen som vil se en våt sheltie? :P

bildervinter2011149.jpg

bildervinter2011033.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

I går ble Timmi et år. Wihuu, gratulerer med dagen! :D Det måtte vi feire med noen nye bilder: Vi prøvde oss på oppstillingsbilder. Ikke så lett når man er alene om det, men pyttsann. Det var litt vind og ikke var han nybørstet heller. :whistle:

timmi1r025.jpg

timmi1r020.jpg

timmi1r034.jpg

timmi1r062.jpg

Nydeligste :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...