Gå til innhold
Hundesonen.no

Sandefjord 19. og 20. juni


SoppenCamilla

Recommended Posts

Vi hopper og danser litt her også :wub:. Guttungen fikk sitt cert i dag og kan nå titulere seg

N UCH LI-BRIE'S FREE WHEELER :) Willy ble også BIR og 2. BIG :aww:.

Gratulerer :wub:

Ellers gratulerer så mye til Maren og til alle fornøyde :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg fått kritikken her :wub:

Strålende kritikk eller hva??? :wub:

6 mnd. gammel, vakker hannvalp. Utmerket type. Bra størrelse, vakkert velformet hode. Pene mørke øyne. Utmerkede ører. Herlig uttrykk og kjønnspreg. Meget bra hals og overlinje. Utmerkede kroppsproporsjoner. Bra kropp og benstamme. Bra poter. Bra pels. Bra haleføring. Godt temperament. Beveger og viser seg fint.

1-1 BIR

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye til alle sammen! Og en ekstra grattis til Siri og Willy med championat! :aww: Finesten hårdotten det! :D

VI takker så meget :P.

En STOR grattis til "The Black Devil" fra Nannestad, Villige-Willy, med sin første sjampinjong foran navnet sitt (for jeg regner med det kommer flere etterhvert) :wub:

*Fnis*... VI er på vei, vi er på vei !

Jeg hadde jo glemt bort hele Sandefjordutstillingen, jeg.. Så det var bare en kjepepositiv overraskelse når en av valpekjøprne mine (fra siste kullet) kom innom her på veien hjem for å fortelle at de fikk tispecertet, og var såååå fornøyde med sin lille Molly.

Grattis også til alle andre som er fornøyde - også Willy, da - champion allerede??

Wow, det var da ikke sååå lenge siden han var et lite knøtt på Nesbyen sammen med endel av søskene sine...

Jeg så dem jo da de var på vei ut fra utstillingen, men rakk ikke å spørre hvordan det gikk. Hun er jo bare sååå søt :). Også takker vi for grattis :aww:. Bittelille Willy er blitt voksen gutt, han nå - så da var det jammen på tide med et championat *ler*. Det er jo skrekkelig å tenke på at det er snart to år siden de rønna rundt på Nesbyen !

Gratulerer til alle som er fornøyde, og spesiellt til Willy! :D

:D;)

Grattis til alle fornøyde, og spesielt til Willy :wub: Og stor grattis til Maren og Amira som vant LPelite med 295 poeng eller noe i den duren :P

Takker :P.

Gratulerer til alle fornøyde. Spesielt til Willy og Siri :wub:

Og takker igjen :P

Gratulerer :wub:

:P

Gratulerer så mye med championatet til Willy! :P

Thænk you :).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...