Gå til innhold
Hundesonen.no

Ormekur før hjemreise fra Danmark


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Kunne sikkert ha sjekka selv når det gjelder gjeldende regler, men siden det er så mange kunnskapsrike folk her på Sonen: Hvordan gjør dere det i praksis? Jeg har forstått det sånn at det går an å stille seg i kø for "avmasking" på WDS, men hva med hunder som ikke stilles der? (Les: Pippin, som befinner seg i campingvognen utenfor hallen). Tror dere dette foregår utenfor, sånn at alle hunder kan inkluderes i ordningen? Eller bør jeg finne en veterinær og bestille time pr snarest? Hvor mange dager før hjemreise skal/kan denne avmarkifiseringen foregå? Bør man kjøpe med seg tabletter så man har dem klare til bruk, og hvilke tabletter er det som gjelder i så fall?

Skrevet

Ormekuren må tas maks ti dager før du reiser inn til Norge. Jeg vet ikke hvordan det er i forhold til utstillingen, men det jeg har hørt fra andre som har vært på utstillinger i danmark og tatt ormekuren der er at det er mye dyrere enn hos en lokal veterinær. Om dette stemmer vet jeg ikke.

Skrevet

Ormekuren må ta i løpet av de siste ti dagene før innreise til Norge og så gjentas innen sju dager etter du kommer til norge.

Skrevet

Takk for svar! :lol: Nå har jeg bestilt time pr mail på en dyreklinikk i Hedensted, der vi skal på terriercircuit etter WDS. Håper vi får time, det er vel ørtitusen terriere der som skal hjem til Norge akkurat da.

Skrevet

Noen er litt blånde, og gir ormekuren før de reiser hjemmefra (så lenge man holder seg innenfor de 10 dagene, såklart). Ikke helt etter boka i forhold til reglene inn i Norge. Men via Sverige følger man jo de svenske reglene, og der står det: "Avmaskningen ska göras i utlandet inom tio dagar före införseln till Sverige. Den får alltså inte göras i Sverige innan du reser ut med djuret. "

Norge = utlandet, ikke sant?

Andre besøker distr.vet'en som har klinikk noen hundre meter fra fergekajen i Helsingør - Vi betalte rundt 100,- pr hund inkl. tabletter for et par/tre år siden.

Og noen har kun med hunder som skal stilles så man bruker utst.veterinæren. Kom dit litt tidlig, stå i kø noen minutter og vent på at vet'en kommer.

Har ikke helt bestemt vilken variant vi velger ennå..

(men har bestemt at det blir frontline på alle mine før vi reiser - det å unngå flått er vert det meste..)

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...